BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Podziękowania za plony i pracę naszych rolników

Podziękowania za plony i pracę naszych rolników
Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak gościł tego dnia w gminie Niechanowo. Dziękując za codzienną pracę rolników w okolicznościowym adresie pisał:

„Często niedoceniany obszar polskiej gospodarki jakim jest rolnictwo, stał się w ostatnich latach jednym z filarów ekonomicznego oblicza Polski. Wielkopolscy rolnicy należą do najlepszych w kraju. Wzrastający poziom nowoczesnych technologii w gospodarstwach, samokształcenie i innowacja w produkcji to już właściwie cechy charakterystyczne naszego rodzimego rolnictwa w Europie.

Praca na roli, co często podkreślam, to poza obowiązkiem - pasja. Tylko osoby zaangażowane, poświęcające swoje siły i serce mogą bowiem skutecznie zadbać o równowagę pomiędzy oczekiwaniami człowieka i prawami natury. Obfite plony, dzięki którym na polskich stołach gości chleb, są bowiem owocami ciężkiej pracy, ale i szacunku do ziemi i natury”.

Mimo niesprzyjającej pogody na dożynkach bawiło sięwielu rolników, gości, mieszkańców oraz reprezentantów Powiatu Gnieźnieńskiego. Poza Niechanowem, gdzie obecny był także radny Jan Gorzelańczyk, w gminie Łubowo gościła Członek Zarządu Alina Kujawska-Matanda, w Mieleszynie – Nieetatowy Członek Zarządu Stanisław Rajkowski i radny Marian Pokładecki, w gminie Czerniejewo Starostę reprezentowała Sekretarz Powiatu Małgorzata Cichomska-Szczepaniak, w gminie Witkowo na Dożynkach obecni byli Przewodniczący Rady Powiatu Telesfor Gościniak oraz radna Krystyna Żok. W Trzemesznie w imieniu Starosty gościł Radny Włodzimierz Losik.

Za tydzień w Kłecku odbędą się Dożynki powiatowo-gminne. Już dziś serdecznie zapraszamy.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki