BIPCzwartek, 21.10.2021

Gorzykowo po raz drugi ze „Złotą Łyżką”

Gorzykowo po raz drugi ze „Złotą Łyżką”
Organizatorami kulinarnych zmagań - wzorem lat ubiegłych byli: Biuro Senatora Piotra Gruszczyńskiego, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, sieć Hoteli Pietrak oraz Centrum Kultury eSTeDe.

W szranki o główną nagrodę, Złota Łyżkę Senatora Piotra Gruszczyńskiego, stanęły reprezentacje z Gorzuchowa, Gorzykowa, Niechanowa, Strzyżewa Paczkowego, Małachowa Złych Miejsc oraz Trzuskołonia. Konkurs podzielony został na 3 kategorie: gotowanie na żywo, najlepsze stoisko promocyjne oraz najlepsze ciasto.

Jury, które obradowało pod przewodnictwem Wojciecha Gubańskiego – szefa kuchni sieci Hoteli Pietrak, oceniało nie tylko smak, ale także zapach, wygląd i sposób podania przygotowanych dań.

W najważniejszej kategorii zwycięzcą zostało (drugi raz z rzędu) Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzykowa. Panie z Gorzykowa będą reprezentowały Powiat Gnieźnieński na Festiwalu Kuchni Wielkopolskiej, który odbędzie się w miejscowości Lipia Góra. Zwycięskie danie przez najbliższy rok będzie gościło w menu sieci Hoteli Pietrak.

Najlepszym ciastem okazała się szarlotka z orzechami - wykonana przez zawodniczki z Niechanowa. Nagroda za najlepsze stoisko promocyjne trafiła do Koła Gospodyń Wiejskich z Gorzuchowa.


drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych