BIPNiedziela, 04.6.2023

Nowoczesne prace melioracyjne

Nowoczesne prace melioracyjne
Podczas spotkania z przedstawicielami Związku Spółek Wodnych w Gnieźnie Starosta Gnieźnieński oglądał nową koparkę zakupioną przez ZSW.

Ten zakup to bardzo dobrze ulokowane środki. Zastosowanie kolejnego specjalistycznego i nowoczesnego sprzętu z całą pewnością przyczyni się do systematycznej i zorganizowanej konserwacji melioracji wodnej. Wpłynie także z pewnością na sprawność urządzeń melioracyjnych i regulacji stosunków wodnych w naszym regionie – mówił Starosta Dariusz Pilak.

Na terenie powiatu działa 28 spółek wodnych konserwujących rowy melioracyjne o łącznej długości około 1.135,00 km. Dotacje udzielane przez powiat umożliwiły przez 7 lat wykonanie konserwacji 146 rowów melioracyjnych na długości 167.035 mb. W samym 2013 roku zostało przekonserwowane 30.752 mb rowów.

ZSW zrzesza następujące Spółki wodne : Gminną Spółkę Wodną w Gnieźnie , Gminną Spółkę wodną w Kłecku, Gminna Spółkę Wodną w Mieleszynie, Spółkę Wodną Żydowo- Czerniejewo- Strychowo. Związek Spółek Wodnych obsługuje ok. 24 tys. ha zmeliorowanych gruntów rolnych.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki