BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Wygrany turniej młodych szczypiornistek. UKS Tuzinek w Kępnie!

Wygrany turniej młodych szczypiornistek. UKS Tuzinek w Kępnie!
W starszej kategorii dobrze zaprezentował się zespół MKS MOS Gniezno. Gnieźnianki w fazie grupowej wygrały pewnie kolejno z Jutrzenka Płock, Polonią Kępno II i Zgodą Ruda Śląska-Bielszowice. Niestety w kolejnym meczu uległy drużynie z Dobrzenia Wielkiego. W meczu decydującym o tym która drużyna awansuje do finału turnieju po dramatycznym spotkaniu uległy gospodynią Polonia Kępno I różnicą jednej bramki. W meczu o III miejsce ponownie gnieźnianki spotkały się ze Zgodą Ruda Śląska-Bielszowice. Tym razem lepsze okazały się być przeciwniczki MKS MOS. Tym samym młode podopieczne Romana Solrka zajęły w turnieju IV miejsce. W "złotej siódemce turnieju" znalazła się zawodniczka MKS MOS Daria Konieczna.

W młodszej kategorii wiekowej grały dwa zespoły UKS Tuzinek MOS Gniezno. Oba zespoły dziewczynek z Tuzinka spisywały się znakomicie wygrywając mecz za meczem. Oba znalazły się w półfinałach imprezy. W pierwszym meczu półfinałowym UKS Tuzinek I zagrał z Kusym Szczecin. Niestety młode gnieźnianki uległy swoim przeciwniczkom i nie awansowały do finału. Drugi zespół z Tuzinka spisał się znacznie lepiej, pokonując w drugim półfinale Bellator Ryjewo. W meczu o III miejsce Tuzinek I pokonał zespół z Ryjewa 8:7 i tym samym wywalczył III miejsce. Koleżanki z Tuzinka II w finale stoczyły ciężki bój ze szczeciniankami. Ostatecznie po dogrywce "do złotej bramki" podopieczne Roberta Popka wygrały 9:8 i stały się zwycięzcami kępińskiego turnieju. W "złotej siódemce" znalazły się zawodniczki z Tuzinka: Zuzanna Kałasz, Natasza Jabłońska, Nadia Zdunek i Agata Alwin. "Królem strzelców" turnieju została gnieźnianka Anastazja Liebing a "najlepsza zawodniczką" tzw. MVP turnieju została wybrana Julia Warsińska.

Młode szczypiornistki z Pierwszej Stolicy oraz ich trenerzy nie kryli zadowolenia z uzyskanych wyników.

Serdecznie gratulujemy.

MKS MOS Gniezno: bramkarka - Daria Konieczna; zawodniczki pola: Maja Bielińska, Karolina Kasprowiak, Martyna Dolacińska, Oliwia Pudelewicz, Martyna Rachela, Paula Gola, Katarzyna Ochocka, Monika Walkowska, Martyna Szczygielska, Aleksandra Hahn i Weronika Kowalczyk.

UKS Tuzinek MOS I: Zuzanna Kałasz, Nadia Hyża, Martyna Kuszak, Maja Brząkała, Zuzanna Derwich, Vanessa Rożak, Anastazja Liebing i Aleksandra Sypniewska

UKS Tuzinek MOS II: Daria Rożek, Julia Warsińska, Agata Alwin, Paulina Kabacińska, Nadia Zdunek, Natasza Jabłońska i Wiktoria Stachowicz
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki