BIPNiedziela, 28.5.2023

Będzie rondo na Winiarach!

Będzie rondo na Winiarach!
Wicestarosta Gnieźnieński Robert Andrzejewski zaznaczył, że rozpoczynająca się inwestycja ma na celu poprawę płynności oraz bezpieczeństwa ruchu pojazdów i pieszych na Winiarach. Dodał, że inwestycja jest kompleksowym przedsięwzięciem, które obejmuje nie tylko wykonanie ronda, ale i zagospodarowanie otaczającego je terenu. Poza wykonaniem ronda o średnicy zewnętrznej 28 m, w ramach inwestycji powstanie oznakowanie, chodniki, wysepki rozdzielające jezdnie i oświetlenie. Przebudowana zostanie także instalacja odwodnieniowa. Wartość inwestycji to: 576.000,00 zł. Prace rozpoczną się już w przyszłym tygodniu, stąd w miejscu ich prowadzenia, szczególnie na ul. Biskupińskiej, pojawić się mogą przejściowe trudności.

Rondo na Winiarach to nie jedyna najbliższa inwestycja Powiatu.

Jak poinformował Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak - wspólnie z Gminą Łubowo przebudowana zostanie droga powiatowa Lednogóra – Imielenko. Inwestycja opiewająca na kwotę 300.000,00 zł sfinansowana zostanie po 50% z budżetów Powiatu i Gminy Łubowo.

Dzięki porozumieniu z Gminą Witkowo zmodernizowane zostaną z kolei ulice powiatowe w Witkowie: ul. Nowa, ul. Kosynierów Miłosławskich, ul. Cmentarna, i droga Witkowo – Skorzęcin. Inwestycja realizowana przez Gminę Witkowo z dofinansowaniem ze środków Powiatu Gnieźnieńskiego to łącznie 420.000,00 (z budżetu Powiatu 170.000,00 zł).


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki