BIPWtorek, 06.6.2023

Deutsch-Polnische Jugendbegegnung Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży

Deutsch-Polnische Jugendbegegnung Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży
Wymiana tym razem realizowana była w Norymberdze, a tematem głównym były „Procesy Norymberskie” i sytuacja społeczna w Europie po zakończeniu II Wojny Światowej.

Tegoroczny projekt obfitował w zajęcia edukacyjne, ale nie zabrakło też chwil relaksu m.in. podczas wizyty w norymberskim ogrodzie zoologicznym oraz na stadionie FC Nürnberg. Spotkania młodzieży odbywają się przemiennie w obu krajach. Realizacja wspólnego projektu Powiatu Gnieźnieńskiego i organizacji HVD JuHu z Berlina, jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – instytucji powołanej w 1991 roku przez rządy Polski i Niemiec. Projekty wymiany młodzieży, to zawsze okazja do zawarcia nowych znajomości, często przyjaźni na długie lata. Dzięki takim projektom rozwijają się umiejętności językowe uczestników, poznają oni zwyczaje i kulturę swoich zagranicznych kolegów, wymieniają spostrzeżenia i opinie, w końcu łamią stereotypy i budują własny realny obraz europejskich sąsiadów.

Jednym z wyzwań dla organizatorów takich programów dla młodzieży jest zapewnienie optymalnych warunków dla procesu wzajemnej integracji. Program zwykle rozpoczyna się zajęciami warsztatowymi. Podczas dwóch pierwszych dni uczestnicy poznawali się i pracowali metodą projektów w mieszanych grupach, również podczas gier terenowych. Kolejne dni przeznaczone zostały na realizację tematu głównego projektu oraz zwiedzanie Norymbergii. Podczas realizacji projektu młodzież odwiedziła m.in. Muzeum Procesu Norymberskiego wraz z „salą 600” , gdzie odbywały się posiedzenia sądu oraz Centrum Dokumentacyjne Nazizmu w Norymberdze.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki