BIPSobota, 10.6.2023

Patriotyczne spotkanie na 223. rocznicę

Patriotyczne spotkanie na 223. rocznicę
Drugą część uroczystości, która odbyła się na Placu Katedralnym przed pomnikiem Króla Bolesława Chrobrego, rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Uroczystość poprowadził Telesfor Gościniak - Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Dariusz Pilak Starosta Gnieźnieński, który mówił miedzy innymi:

Współczesność - za co należy być szczególnie wdzięcznym - nie stawia przed nami wyzwań podobnych do tych, jakie towarzyszyły stronnictwu reformatorów doby Sejmu Wielkiego. Niemniej, także zobowiązuje nas do wytężonej pracy i wysiłku na rzecz dobra wspólnego.
Obecnie być patriotą oznacza przede wszystkim roztropne, systematyczne i wytrwałe działanie na rzecz dobra ogółu. Wyrazem oddania Ojczyźnie jest nasza praca, trud edukacji, gotowość zaangażowania w sprawy kraju i naszej małej Ojczyzny.
Patriotyzm zaczyna się bowiem w nas samych. Odpowiedzialność za wychowanie patriotów spoczywa na rodzicach, nauczycielach, wychowawcach, ale stanowi także element smodoskonalenia…"
W trakcie zorganizowanych w Gnieźnie obchodów odczytano również apel pamięci. Po apelu oddana została salwa honorowa. Obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zakończono złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikiem króla Bolesława Chrobrego i wspólnym odśpiewaniem Roty. Rocznicowym uroczystościom towarzyszyła gnieźnieńska Samorządowa Orkiestra Dęta oraz pododdział honorowy wojska polskiego z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki