BIPWtorek, 30.5.2023

Otwarci na wielokulturowość

Otwarci na wielokulturowość
Muzyk znany zarówno z grup rockowych, jak i polskiego reggae opowiadał o wielokulturowości swoich odczuciach związanych z niedawnym pobytem na ukraińskim Majdanie.

Po koncercie Darka Malejonka, który w pięknych słowach zachęcał publiczność do otwarcia się na inne kultury, odbył się wernisaż wystawy wycinanek żydowskich autorstwa krakowskiej artystki Anny Małeckiej Beiersdorf, która w tym zakresie poprowadzi w eSTeDe warsztaty.

W trakcie inauguracji Festiwalu wręczono także nagrody w szkolnym konkursie fotograficznym, którego tematem przewodnim była wielokulturowość. Laureatką zmagań została Sandra Mróz, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie

Otwierając VI Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak zachęcał młodych ludzi do poznawania kultur żyjących obok nas. Dodał, że nikt nie może narzucać drugiemu człowiekowi własnych przekonań i wartości. Wręcz przeciwnie każdy z nas powinien uczyć się od drugiego człowieka, poznając jego zwyczaje i tradycje.

Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury tworzony jest przez wiele instytucji z Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego, wśród nich uczelnie wyższe, szkoły ponadgimnazjalne, ośrodki i poradnie. Festiwal potrwa do 28 marca.

Pliki do pobrania


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki