BIPCzwartek, 08.6.2023

55 lat bezcennej działalności

55 lat bezcennej działalności
Spotkanie w popularnym Medyku zgromadziło osoby od wielu lat związane z gnieźnieńskim PCK oraz krwiodawców którzy swoją drogę z krwiodawstwem rozpoczęli niedawno.

Podczas spotkania wręczono odznaczenia dla zasłużonych krwiodawców oraz przybliżono zgromadzonym na sali gościom historię polskiego i gnieźnieńskiego krwiodawstwa.

Starosta Dariusz Pilak nie krył swojego podziwu dla zaangażowania krwiodawców w pomoc drugiemu człowiekowi. Życząc gnieźnieńskim Honorowym Dawcom Krwi dużo zdrowia i sił w swojej bezcennej działalności, na ręce Włodzimierza Pilarczyka - Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Gnieźnie Starosta złożył okolicznościowy grawerton.

Przypomnijmy w 2013 roku do drugiej edycji projektu „Błękitna krew” realizowanego przez Powiat Gnieźnieński przystąpiło 10 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. W 5 akcjach poboru krwi, w których uczestniczyło łącznie 176 uczniów z ZSP w Witkowie, I i II LO, ZSP nr 1 i ZSP nr 2 w Gnieźnie, zebrano prawie 80 litrów krwi.

Jednym z etapów kontynuowanego nadal projektu jest udział w warsztatach prowadzonych przez Jaromira Dziela – gnieźnieńskiego anestezjologa i przewodniczącego Powiatowej Rady Honorowych Dawców Krwi wraz z pracownicami Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Podczas prelekcji omawiane są korelacje grup krwi oraz poszczególne kroki honorowego krwiodawcy od podjęcia świadomej decyzji aż po ostatni etap – oddanie krwi.

Wszyscy, którzy w ramach projektu dwukrotnie oddadzą krew, mogą bezpłatnie otrzymać tzw. krewkartę, czyli Kartę Identyfikacyjną Grupy Krwi – wyjątkowy dokument, potwierdzający posiadaną grupę krwi.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki