BIPCzwartek, 08.6.2023

Inicjatywa JEREMIE - kapitał dla przedsiębiorców. Podsumowanie szkolenia

Inicjatywa JEREMIE - kapitał dla przedsiębiorców. Podsumowanie szkolenia
Na spotkanie przybyliprzedsiębiorcy z powiatów: gnieźnieńskiego, wrzesińskiego i żnińskiego. Spotkanie dedykowane było przedsiębiorcom, którzy poszukują alternatywnych źródeł finansowania swojej działalności za sprawą chociażby instrumentów pozadotacyjnych – w formie pożyczki i poręczeń.. Podczas szkolenia, przekazano kompleksową wiedzę na temat możliwości jakie oferuje Fundusz Powierniczy JEREMIE.

W części teoretycznej spotkania przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego objaśnił ogólne zasady korzystania z inicjatywy JEREMIE. Natomiast w module warsztatowym pracownik Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości omówił warunki udzielania pożyczek. Ponadto przedstawiono podstawowe kryteria, dokumentację i statystki przyznanych pożyczek w skali regionu. Wskazano również najczęściej popełniane błędy przy wypełnianiu wniosku. Swoją ofertę zaprezentował również Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego. Po spotkaniu przedsiębiorcy mogli spotkać się z przedstawicielami z WARP i FRiPWW, którzy szczegółowo odpowiadali na licznepytania.

Przypomnijmy, że w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich można uzyskać informacje na temat dofinansowania działalności gospodarczej, inwestycji jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz projektów społecznych realizowanych przez szkoły. Konsultantki przekazują również informacje na temat zasad ubiegania się o wsparcie UE, omawiają dokumentację konkursową, tłumaczą jak przygotować wniosek aplikacyjny, jak prawidłowo rozliczyć projekt oraz przygotować się do kontroli. Na miejscu, w siedzibie PI FE, dostępne są również bezpłatne materiały informacyjne.

Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gnieźnie na bezpłatne konsultacje: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 15:30. Zachęcamy również do odwiedzania strony internetowej www.powiat-gniezno.pl, serwisu sieci PI FE w Wielkopolsce www.funduszeeuropejskie.wielkopolskie.pl oraz ogólnopolskiego portalu Funduszy Europejskich www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich prowadzony przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, z siedzibą w Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego
ul. Rynek 10/1
62-200 Gniezno
tel.: 061 425 02 90
faks: 061 426 45 34
e-mail: gniezno.wrpo@wielkopolskie.pl
www.funduszeeuropejskie.gov.pl
www.funduszeeuropejskie.wielkopolskie.pl
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki