BIPPiątek, 02.6.2023

Mistrzostwa Makroregionu Północnego Województwa Wielkopolskiego w Unihokeja Dziewcząt

Mistrzostwa Makroregionu Północnego Województwa Wielkopolskiego w Unihokeja DziewczątOrganizatorami imprezy byli:
  • Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA”;
  • Wielkopolski Związek Unihokeja w Poznaniu;
  • II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
Do rywalizacji zgłosiły się trzy zespoły reprezentujące swoje powiaty:
  • Powiat Złotowski – Zespół Szkół Ekonomicznych w Złotowie
  • Powiat Gnieźnieński – III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
  • Powiat Słupecki – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie
Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym" w czasie trzech dziesięciominutowych tercji. W pierwszym meczu spotkały się zespoły ZSP Zagórów i III LO z Gniezna. Gnieźnianki od początku kontrolowały przebieg gry i zdecydowanie pokonały przeciwniczki aż 19:0. Drugi mecz znów odbył się pod dyktando gnieźnieńskiej "Siedemnastki", która tym razem pokonała 5:1 ZSE ze Złotowa. Trzeci i ostatni zarazem mecz w turnieju, w którym spotkały się drużyny ZSP z Zagórowa i ZSE ze Złotowa, wyłonił zdobywców II i III miejsca. Złotów pokonał Zagórów 4:3. Drużyna III Liceum Ogólnokształcącego z Gniezna wywalczyła tytuł Mistrzyń Makroregionu Północnego Województwa Wielkopolskiego w Unihokeja i będzie reprezentowała Powiat Gnieźnieński w Mistrzostwach Wielkopolski w ramach XV Finału Licealiady, który odbędzie się 4 grudnia 2013 roku w II LO w Gnieźnie. Oprócz pamiątkowych pucharów i dyplomów ufundowanych przez Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego Pana Dariusza Pilaka, wybrane uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe w postaci okolicznościowych koszulek ufundowanych przez firmę AZETX z Konina - producenta i dystrybutora specjalistycznego sprzętu unihokejowego.

Najlepszą zawodniczką z drużyny Złotowa została wybrana Paulina Klupś, natomiast najlepszą i najskuteczniejszą zawodniczką została reprezentantka III LO z Gniezna - Magdalena Krawczyk.

W tym miejscu należą się gorące podziękowania dla właściciela firmy AZETX, Pana Piotra Czarczyńskiego, który użyczył specjalistycznych band, bez których rozegranie turnieju byłoby niemożliwe.

Krzysztof Kamińsk
i foto: Klaudia Olejniczak

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki