BIPCzwartek, 08.6.2023

MKS MOS Gniezno remisuje w Gubinie!

MKS MOS Gniezno remisuje w Gubinie!
Mecz miał bardzo interesujący przebieg. Gubinianki szybko, bo już w pierwszej akcji objęły prowadzenie. Dziewczęta z Gniezna mogły szybko wyrównać, ale niestety nie potrafiły w dogodnych sytuacjach pokonać bramkarki gospodyń. Ta sztuka udała się dopiero w 6’ meczu. Po kolejnych 6’ MKS MOS objął po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzenie 4:3. Gnieźnianki znakomicie radziły sobie w obronie. Prowadzenie w 27’ zwiększyło się nawet do 3 bramek. Niestety brak koncentracji w końcówce sprawił że gospodynie odrobiły 2 bramki. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem korzystnym dla dziewcząt z grodu Lecha 13:12.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej gry Gubinianek. Szybko doprowadziły do remisu 15:15. Potem nastąpił czas wyrównanej gry „bramka za bramkę”. W 49’ nadal na świetlnej tablicy widniał remis 18:18. Od tego momentu to zawodniczki z Gniezna lepiej zaczęły sobie radzić z przeciwniczkami. Lepsza gra zaowocowała w 54’ prowadzeniem 3-bramkowym 22:19. Kolejne akcje Gnieźnianek były już mniej udane. Drużyna z Pierwszej Stolicy zmarnowały dwa kontrataki i jeden rzut karny. Spartanki chwyciły ponownie wiatr w plecy i doprowadziły do remisu 22:22. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów, gdyż po ostatniej syrenie był remis 24:24. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka jeszcze na 7 sekund do końca posiadały piłkę ale nie zdążyły celnym rzutem zakończyć akcji.

Ten remis to dobry wynik naszego młodego teamu. Dziewczęta naprawdę zagrały dobre zawody. Do zwycięstwa zabrakło tak naprawdę troszeczkę szczęścia. Ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni. Fajnie że nasza młodzież coraz pewniej czuje się na parkiecie w II lidze – trenerzy MKS MOS Gniezno

Za tydzień Gnieźnianki podejmować będą na swoim terenie zespół rezerw ekstra ligowej Pogoni Baltica Szczecin. Wszystkich sympatyków szczypiorniaka zapraszamy w niedzielę 27 października na godz. 15.00 do hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego 4.

W barwach MKS MOS Gniezno grały: Daria Tarczyńska, Kamila Olejniczak – bramkarki, oraz zawodniczki pola: Martyna Bigoszewska (2), Marta Jerzakowska (5), Natalia Różewska (3), Ewa Zimna, Klaudia Łuczak (3), Ewelina Trojanowska, Anita Budzyńska, Kinga Kapczyńska, Agata Wachowska (7), Karolina Chojnacka, Paulina Poltaszewska (4), Kornelia Szukalska.

(Roman Solarek Sportgniezno.pl)
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki