BIPPiątek, 09.6.2023

Będzie nowa biblioteka

Będzie nowa biblioteka
w sprawie przejęcia przez Powiat Gnieźnieński do realizacji zadania publicznego o charakterze inwestycyjnym pn. "Funkcjonalny podział budynku Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - budowa biblioteki i czytelni w patio budynku współużytkowanego przez I Liceum Ogólnokształcące i MPPP".

Sygnatariuszami porozumienia są Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Starosta Dariusz Pilak i Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Alina Kujawska-Matanda.

Marszałek Marek Woźniak powiedział, że cieszy się ze sfinalizowania długiej historii przygotowań do tego przedsięwzięcia. Zwrócił uwagę, że biblioteka to kluczowa inwestycja dla funkcjonowania szkoły i ma nadzieję, że będzie służyć zarówno uczniom, jak i mieszkańcom Gniezna.

Także Starosta Dariusz Pilak nie krył satysfakcji z podpisania porozumienia, które jego zdaniem stwarza gnieźnieńskiej młodzieży szansę czerpania wiedzy w komfortowych i nowoczesnych warunkach.

Na budowę nowej biblioteki Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazał ponad 1 mln złotych, a Powiat Gnieźnieński zobowiązał się do realizacji budowy obiektu. Zgodnie z zapisami porozumienia inwestycja ma się zakończyć przed rozpoczęciem roku szkolnego 2014/2015.

Wizualizacja projektu biblioteki dostępna w załączniku

(UMWW/SPG)


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki