BIPSobota, 03.6.2023

Gitarowe święto zainaugurowano w Gnieźnie

Gitarowe święto zainaugurowano w Gnieźnie
W piątkowy wieczór tłumy gnieźnian miały okazję po raz czwarty podziwiać "na żywo", swojego krajana - Łukasza Kuropaczewskiego. Tym razem wirtuoz gitary wystąpił wraz z Marcinem Wyrostkiem - akordeonisty, który popularność zyskał dzięki zwycięstwu w telewizyjnym programie "Mam talent", przy akompaniamencie Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu pod dyrekcją Bohdana Jarmułowicza.

Muzyczną ucztę otworzył Starosta gnieźnieński Dariusz Pilak, który słowami Jana Sztaudyngera: "Koncert miał dziwnie nieskładne brzmienie: wpierw grały zmysły, potem sumienie", zaprosił zgromadzonych do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu. Artyści porwali publikę i za sprawą tanga Astora Piazzolli przenieśli wszystkich na gorące ulice Argentyny. Wirtuozostwo, mistrzowska gra i niekończące się gromkie brawa, które towarzyszyły muzykom w Archikatedrze Gnieźnieńskiej, podczas ponad dwugodzinnego koncertu po raz kolejny jest dowodem na zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcia w naszym regionie.

W ramach VI Festiwalu Polskiej Akademii Gitary na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego odbędą się jeszcze trzy wydarzenia:
  • 23 sierpnia (piątek) godz. 20:00 Centrum Kultury "Scena to Dziwna" - The Colors (Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Bernard Maseli, Przemek Kuczyński)
  • 31 sierpnia (sobota) godz. 19:00, Hotel Atelier - Ensemble Spectral (Rafał Żółkoś - flet, Roch Modrzejewski - gitara)
  • 7 września (sobota), godz. 20:00, Aula I LO ul. Kostrzewskiego 3 - "Genesis Classic" - Ray Wilson
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki