BIPPiątek, 31.3.2023

Starostowie Powiatowo-Gminnych Dożynek już znani

Starostowie Powiatowo-Gminnych Dożynek już znani
Starosta Dariusz Pilak wraz z Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Danutą Grychowską oraz Wójtem Gminy Kiszkowo Tadeuszem Bąkowskim,uroczyście poprosili o pełnienie funkcji Starostów święta plonów panią Zofię Bielecką, która prowadzi gospodarstwo w Kosmowie i Gnieźnie oraz pana Aleksandra Kujawskiego zajmującego się produkcją roślinną w Skrzetuszewie i wsi Głębokie. Przyjmując rolę reprezentantów wszystkich rolników z naszego powiatu, nowi Starostowie dziękowali za obdarzenie ich zaufaniem i zaszczytnym wyróżnieniem.

Tegoroczni Starostowie Dożynek są dobrymi rolnikami, ale i osobami które aktywnie włączają się w życie lokalnej społeczności. Na terenie gospodarstwa pani Zofii odbywają się między innymi zajęcia z hipoterapii. Pan Aleksander, poza działalnością rolniczą, kształci praktykantów oraz od wielu lat wspiera miejscowy sport, organizując m.in. cyklicznie zawody tenisa stołowego.

1 września Dożynki w Czerniejewie rozpocznie Msza św. o godzinie 13.00 w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Następnie, dożynkowy korowód w uroczystym przemarszu uda się na stadion sportowy, gdzie po części oficjalnej, na wszystkich gości czekać będzie bogaty program kulturalno-rozrywkowy, zwieńczony pokazem laserowym i zabawą taneczną.

Już dziś zapraszamy do Czerniejewa.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki