BIPCzwartek, 01.6.2023

Goście z Magdeburga w Gnieźnie

 Goście z Magdeburga w Gnieźnie
Od tego czasu bezustannie podtrzymujemy i rozwijamy nasze relacje oraz podejmujemy wspólne projekty, zmierzające do utrwalania pozytywnych doświadczeń i przełamywania kulturowych barier.

Tradycyjnie już w lipcu gościmy w Gnieźnie delegację z partnerskiego miasta Magdeburg, której członkowie w większości działający w stowarzyszeniu Wisła-Warta, podążając śladami Ottona III odwiedzają w Polsce miejsca pamięci. Podczas swojej wizyty w Gnieźnie delegacja z Magdeburga oddała hołd osobom pochowanym w latach 1885-1954 na byłym cmentarzu ewangelickim, w Parku Trzech Kultur przy ulicy Roosevelta.

Jak co roku gnieźnieńskie spotkanie zwieńczył wspólny koncert, podczas którego przybyłej do Medycznego Studium Zawodowego publiczności zaprezentował się Zespół wokalny Retro oraz Zespół Presto z Gniezna, a także nasi goście – Rodzinny Chór z Magdeburga, który co ciekawe, wykonał kilka utworów w języku polskim.

Uroczystego otwarcia koncertu, w zastępstwie Starosty Dariusza Pilaka, dokonała Alina Kujawska-Matanda – Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, która podziękowała przybyłym do Gniezna gościom za trwającą przeszło trzy lata współpracę, przyczyniającą się do dbałości o europejskie dziedzictwo i kulturę, a także niewątpliwie przełamującą zakorzenione w naszych narodach stereotypy. Miłym akcentem wtorkowego popołudnia było uhonorowanie Starosty Gnieźnieńskiego okolicznościowym medalem, przyznanym przez Burmistrza miasta Magdeburg za zaangażowanie we współpracy partnerskich samorządów.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki