BIPPiątek, 02.6.2023

Naucz się pomagać!

Naucz się pomagać!
Tegoroczną akcję rozpoczął projekt pod nazwą „Bezpieczny wyjazd na wakacje”, który zaangażował 22 stacje kontroli pojazdów działające na trenie powiatu gnieźnieńskiego. W dniach 14 - 21 czerwca br., mieszkańcy naszego powiatu mogli w nich dokonać bezpłatnej weryfikacji stanu technicznego swoich pojazdów. Z informacji, które wpływają do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie od właścicieli stacji wynika, że akcja cieszyła się dużym powodzenie. Jak podkreśla Sekretarz Powiatu – Małgorzata Cichomska-Szczepaniak, zainaugurowane tuż przed wakacjami działania, mają na celu nie tylko podniesienie poziomu świadomości kierowców i innych uczestników ruchu, odnośnie bezpieczeństwa na drogach i w podróży, ale i wzrost ich wiedzy w dziedzinie udzielania pomocy przedmedycznej. Poza wypadkami komunikacyjnymi, organizowane w zakresie pierwszej pomocy szkolenia i pokazy, mają obejmować również postępowanie w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas letniego wypoczynku.
W nadchodzących miesiącach planowane są kolejne projekty w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, w tym dotyczące między innymi: bezpieczeństwa powrotów wakacyjnych, dbałości o odpowiedzialność kierowców i ich pasażerów w podróży oraz spotkań warsztatowych z najmłodszymi stażem kierowcami.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych odsłonach akcji. Już w poniedziałki: 29 lipca i 5 sierpnia w godzinach 9.30 – 14.00 w holu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przy ulicy Jana Pawła II 9/10, Ratownicy Medyczni zaprezentują jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy podczas nieszczęśliwych wypadków na urlopie. Z kolei w piątki: 2 sierpnia i 9 sierpnia, również w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, w godzinach 9.00 – 14.00 Ratownicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, pokażą jak zachować się będąc świadkiem wypadku komunikacyjnego.

Jak wspólnie podkreślali Komendant Powiatowy PSP w Gnieźnie mł. bryg. Jacek Michalak oraz Rafał Grześkowiak - Kierownik Pogotowia Ratunkowego, umiejętność podjęcia szybkiej decyzji oraz skutecznego udzielenia pierwszej pomocy może wspomóc działania służb ratowniczych, ale co najważniejsze uratować ludzkie życie.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w akcji „Bezpieczne wakacje”.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki