BIPŚroda, 31.5.2023

Obraz 3D, maszyny oblężnicze i roboty… czyli Park Kreacji w Gnieźnie!

Obraz 3D, maszyny oblężnicze i roboty… czyli Park Kreacji w Gnieźnie!
Patronat medialny nad akcją sprawują „Gazeta Wyborcza” oraz „Radio Merkury”. Celem jest poinformowanie mieszkańców Wielkopolski o efektach wdrażania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Akcja prowadzona będzie w sposób innowacyjny, nowoczesny, przyjazny i wywołujący pozytywne skojarzenia. Zakończenie kampanii planowane jest na 13 sierpnia 2013 r.

W pięciu miastach Wielkopolski powstaną Parki Kreacji, w których mieszkańcy regionu będą mieli okazję zobaczyć jak powstaje obraz 3D (tzw. anamorficzny), odpocząć na leżakach, wziąć udział w konkursach czy poukładać mega puzzle przedstawiające unijne projekty (100 cm x 70 cm). Wszystko po to, by pokazać co udało się zrealizować w regionie dzięki WRPO. Poniżej harmonogram Parków Kreacji:
  • Poznań – 10 – 16 lipca 2013 r., Malta (w pobliżu trybun)
  • Wągrowiec – 17 – 23 lipca 2013 r., Rynek
  • Gniezno – 24 – 30 lipca 2013 r., Rynek
  • Ostrów Wlkp. – 31 lipca – 6 sierpnia 2013 r., Rynek
  • Września – 7 – 13 sierpnia 2013 r., Rynek
Park Kreacji zagości na gnieźnieńskim Rynku od 24 do 30 lipca. Już pierwszego dnia – w środę mieszkańcy Gniezna zobaczą jak powstaje obraz 3D, oraz obejrzą pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
W czwartek w Parku Kreacji gościć będziemy przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy także przygotują specjalne pokazy. W piątek odbędą się natomiast pokazy ratownictwa medycznego. Miłośników historii zapraszamy w sobotę na unikatowy pokaz machin oblężniczych, a w niedzielę o godz. 10.00 wystartujemy wszyscy w rajdzie rowerowym z Gniezna do Pobiedzisk (plaża nad Jeziorem Biezdruchowo). Dla fanów nowoczesnych technologii na poniedziałek 29 lipca zaplanowano pokazy robotów skonstruowanych przez pracowników Politechniki Poznańskiej.

Ponadto codziennie przewidziano liczne konkursy z nagrodami. W Parku Kreacji odbędą się także bezpłatne konsultacje z pracownikami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Szczegółowy program akcji można śledzić na www.facebook.com/WRPO.WielkopolskaOK

Przed nami moc atrakcji – zapraszamy!
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki