BIPŚroda, 07.6.2023

Ponad 370 tys. dla SOSW w Kłecku

Ponad 370 tys. dla SOSW w Kłecku
Projekt na rzecz SOSW w Kłecku zrealizowano w dwóch obszarach. Pierwszy z nich obejmował likwidację barier w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się.Za sprawą pozyskanych środków w kłeckim ośrodku wybudowano dwie pochylnie, szyb platformy osobowej oraz dostosowano trzy toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych.Koszt tego działania wyniósł ponad 240 tys. zł., z czego dofinansowanie ze środków PFRON to ponad 140 tys.

Z kolei dzięki projektowi realizowanemu w ramach działań w obszarze likwidacji barier transportowych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku wzbogacił się o 9 - osobowy pojazd przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Łączny koszt projektu zrealizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie to 370.244,95 zł.W tym dofinansowanie Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych to 222.146,95 zł.

Zakończenie realizacji projektu uczczono 11 czerwca podczas wielkiego Święta Rodziny - Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Dnia Taty zorganizowanego przez pracowników SOSW w Kłecku.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki