BIPPiątek, 24.3.2023

Powiat Gnieźnieński udostępnia swoim mieszkańcom SMS-owy system powiadamiania

Powiat Gnieźnieński udostępnia swoim mieszkańcom SMS-owy system powiadamiania
Podstawową rolą systemu będzie przekazywanie informacji o zagrożeniach, stanach ostrzegawczych i alarmowych np. o konieczności ewakuacji z określonych rejonów lub zachowaniu ostrożności z powodu trudnych warunków atmosferycznych.

System będzie wykorzystywany również przy informowaniu mieszkańców o poważnych awariach wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco będą wysyłane komunikaty o bezpłatnych badaniach lekarskich i zdrowotnych oraz wszelkich istotnych wydarzeniach obejmujących teren powiatu.

Aby mieszkańcy powiatu mogli bezpłatnie korzystać z wdrożonego systemu, powinni zarejestrować się w systemie wysyłając na ogólnopolski numer 661 000 112 wiadomość SMS z kodem przypisanym do danej gminy - zgodnie z miejscem zamieszkania. Taki podział umożliwi powiadamianie obszarowe, co pozwoli na przesyłanie precyzyjnych komunikatów SMS do określonych grup odbiorców. Osoby zarejestrowane w systemie, będą otrzymywać wiadomości SMS nie ponosząc żadnych opłat. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją poprzez wysłanie 1 SMS-a-, który wynosi tyle, ile standardowy SMS u operatora z którego sieci korzystamy. W analogiczny sposób w każdej chwili możemy się wyrejestrować się lub zmienić serwis informacyjny (należy wpisać kod wyrejestrowujący).

Korzystanie z systemu SISMS jest bezpłatne, a co najważniejsze bezpieczne dla ich użytkowników. O wyborze tego konkretnego systemu zdecydował między innymi fakt, że przetwarzane w nim dane osobowe czyli nasze prywatne numery telefonów, są pod ścisłą kontrolą GIODO, zgodnie z wszelkimi wymogami prawnymi. Nie trzeba się zatem obawiać, że na telefony użytkowników spłyną niepożądane oferty handlowe. Wszystkie wiadomości będą wysyłane przez pracowników starostwa powiatowego w Gnieźnie.

SMS-owy system SISMS został już sprawdzony w wielu życiowych sytuacjach, między innymi w czasie powodzi w Poznaniu w 2010 roku czy podczas wybuchów kuchenek gazowych w Zielonej Górze i ewakuacji 6500 osób z całego osiedla zielonogórskiego. SISMS jest najczęściej wybieranym SMS-owym systemem przez polskie miasta i gminy - z pewnością wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa i komfortu życia społeczności Powiatu Gnieźnieńskiego. Wystarczy się tylko zarejestrować.

Więcej informacji na temat systemu dostępnych jest na stronie: www.sisms.pl
Regulamin dla użytkowników: www.sisms.pl/regulamin
Kody rejestracyjne są udostępnione na stronie: www.sisms.pl/strefa_mieszkanca
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki