BIPPiątek, 09.6.2023

Nie ma jak Lednica i Gniezno, czyli Powiat Gniezno ponownie na antenie TVP 1

Nie ma jak Lednica i Gniezno, czyli Powiat Gniezno ponownie na antenie TVP 1
W dniu 12 kwietnia na terenie powiatu gnieźnieńskiego przebywała ekipa telewizyjna, która wykonała zdjęcia do odcinka wielkopolskiego.

Powiat Gniezno, jako członek Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, po raz drugi zdecydował się wziąć udział w ogólnopolskiej telewizyjnej kampanii promocyjnej pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej. W ubiegłym roku w odcinku poświęconym Wielkopolsce, zaprezentowane było m.in. Wzgórze Lecha z Katedrą i Drzwiami Gnieźnieńskimi. W tym roku obok Konina, Turku, Śremu i Nowego Tomyśla, będzie można zobaczyć Ostrów Lednicki i Gniezno. To na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy krzyżują się drogi prezenterów programu, Macieja Orłosia i Anny Karny, którzy wspólnie dalej udają się jeszcze do Gniezna.

Przypomnijmy, że każdy z odcinków serialu jest kręcony w tej samej konwencji. Prowadzący, na początku każdego odcinka ustalają, które z nich ma coś ciekawego do pokazania w danym regionie i jakim szlakiem zamierzają podążyć. Tym samym prezentowane są dwa róże szlaki, z dwóch punktów widzenia. Dodatkową atrakcję stanowi element rywalizacji, albowiem prowadzący startują w dyscyplinie na ‘najbardziej niekonwencjonalne pokazanie atrakcji turystycznych’. O tym, który z nich jest lepszy w swej roli decydują w głosowaniu sms-owym widzowie. Przegrany musi wykonać wyznaczone wcześniej nietypowe zadanie. Co ciekawe, tym razem to nietypowe zadanie będzie dotyczyć Gniezna.

Obejrzyj ubiegłoroczny odcinek „Nie ma jak Polska” z udziałem Powiatu Gniezno – kliknij tutaj


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki