BIPCzwartek, 08.6.2023

Inicjatywa JEREMIE – podsumowanie spotkania informacyjnego

Inicjatywa JEREMIE – podsumowanie spotkania informacyjnego
Na spotkanie przybyło wielu przedsiębiorców z powiatu gnieźnieńskiego oraz osoby bezrobotne zainteresowane otwarciem własnej działalności gospodarczej. Spotkanie otworzył uroczyście Starosta Gnieźnieński Pan Dariusz Pilak.

Spotkanie dedykowane było przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy poszukują alternatywnych źródeł finansowania swojej działalności. Celem konferencji, która zgromadziła ok. 30 uczestników, było przekazanie kompleksowej wiedzy na temat możliwości jakie oferuje Fundusz Powierniczy JEREMIE oraz zaprezentowanie alternatywnych źródeł finansowania w postaci instrumentów pozadotacyjnych – w formie pożyczki. W trakcie spotkania zainteresowani mogli się dowiedzieć się również jakie są możliwości odnośnie pozyskania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Konsultantka Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gnieźnie omówiła szczegółowo zasady przyznawania dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy oraz wymieniła instytucje rekrutujące chętnych do pozyskania dotacji 40 000 zł na otwarcie firmy. Przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego objaśnił ogólne zasady korzystania z inicjatywy JEREMIE, natomiast przedstawiciel z Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości omówił warunki udzielania pożyczek. Przedstawił podstawowe kryteria, dokumentację i statystki przyznanych pożyczek w skali regionu. Swoją ofertę zaprezentował również Poznański Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Po spotkaniu przedsiębiorcy mogli spotkać się z przedstawicielami z WARP i PFFK, którzy szczegółowo odpowiadali na liczne indywidualne pytania.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich prowadzony przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, przy Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.
ul. Rynek 10/1 
62-200 Gniezno
e-mail: gniezno.wrpo@wielkopolskie.pl
tel.: 61 425 02 90 
serwis informacyjny:
www.wrpo.wielkopolskie.pl
www.funduszeeuropejskie.gov.pl
www.funduszeeuropejskie.wielkopolskie.pl Projekt realizowany we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki