BIPPoniedziałek, 29.5.2023

DPS Łopienno na medal!

DPS Łopienno na medal!
Pani Zofia Porwich jest mieszkanką Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie od 1956 roku. W 2011 roku została wytypowana przez DPS na organizowany przez Olimpiady Specjalne zimowy obóz sportowy w Zakopanem dla osób powyżej 50 roku życia.

W ramach obozu zorganizowane zostały Regionalne Zimowe Obozowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, w których Pani Zofia z sukcesami startowała w dyscyplinie bieg na rakietach śnieżnych. Już rok później, starując w tej samej konkurencji na Zimowych Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Wiśle, Zofia Porwich w swojej grupie sprawnościowej zdobyła złoty medal. Po tym sukcesie została wylosowana, jako jedna z dwóch zawodniczek z Oddziału Wielkopolskiego (obok Marii Ogińskiej trenującej narciarstwo zjazdowe) do składu Reprezentacji Polski na Igrzyska. Startując w X Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w PyeongChang w Korei, Zofia Porwich zdobyła dla Polski srebrny i brązowy medal. To wielki sukces naszej reprezentantki, biorąc pod uwagę także fakt, że do Korei przyleciało aż 2300 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którzy reprezentowali 111 krajów.

13 lutego Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak wraz z Wojewodą Wielkopolskim Piotrem Florkiem, Senatorem RP Piotrem Gruszczyńskim i Wójtem Gminy Mieleszyn Januszem Kamińskim gratulowali naszej medalistce wielkiego sukcesu, życząc jednocześnie kolejnych medali na sportowych arenach.

Spotkanie w Łopiennie było także okazją do roboczej wizytacji tamtejszego Domu Pomocy Społecznej i dyskusji na temat ustawowego finansowania i warunków funkcjonowanie DPS w Polsce.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki