BIPNiedziela, 28.5.2023

Nowa „stara” miejscowość w Powiecie Gnieźnieńskim – Pola Lednickie

Nowa „stara” miejscowość w Powiecie Gnieźnieńskim  – Pola Lednickie
Przypomnijmy, że Pola Lednickie, to część wsi Imiołki, leżącej nad Jeziorem Lednickim, w Powiecie Gnieźnieńskim, niedaleko głównej trasy Poznań – Gniezno. Jest to miejsce szczególne, dla wielu młodych chrześcijan, spotykających się tu od 1997 roku na tzw. Ogólnopolskich Spotkaniach Młodzieży Lednica 2000. Rokrocznie uczestniczy w nich od kilkudziesięciu do ponad 150 tysięcy osób. Jest to niezamieszkały obszar należący do Klasztoru Ojców Dominikanów w Poznaniu, Domu Zakonnego Ojców Dominikanów w Poznaniu oraz Stowarzyszenia Lednica 2000, na którym znajduje się Brama III Tysiąclecia w kształcie ryby.

Na prośbę Rady Gminy Kiszkowo, do której z inicjatywą ustalenia nazwy miejscowości Pola Lednickie wystąpiło Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów oraz poznańskie Stowarzyszenie Lednica 2000. Wojewoda wielkopolski przedłożył wniosek Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych w sprawie nadania nazwy, a komisja odniosła się do niego pozytywnie.

Nowo powstała miejscowość nie będzie stanowiła osobnego obrębu ewidencyjnego i będzie położona na obszarze obrębu ewidencyjnego wsi Imiołki.

Uroczyste nadanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 stycznia w samo południe z udziałem prymasa Polski, abpa Józefa Kowalczyka oraz wicewojewody wielkopolskiego, a także starosty, wójtów i sołtysów.

Źródło: www.dominikanie.pl

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki