BIPPiątek, 09.6.2023

Sygnalizacja w Szczytnikach Duchownych

Sygnalizacja w Szczytnikach Duchownych
Pojawiały się również materiały informacyjne dla kierowców. Do tej pory ukazały się dwa: jeden z nowym taryfikatorem punktów karnych oraz informacją w jaki sposób można zniwelować te punkty oraz z zakresu pierwszej pomocy. Informatory zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy kierowca zawsze mógł je mieć przy sobie – w portfelu lub dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Uświadamialiśmy kierowców również jak ważne jest prowadzenie pojazdów w pasach oraz jak niebezpieczne jest wsiadanie za kółko pod wpływem alkoholu. W tym celu sprowadziliśmy do starostwa alkogogle i symulator zderzeń – tak, aby każdy nasz klient mógł w sposób naturalny doświadczyć w warunkach kontrolowanych skutków nieprzestrzegania tych zasad. Celem ćwiczeń było wpłynięcie na wyobraźnię kierowców.

Akcja „Bezpieczny Powiat” to jednak nie tylko bezpośrednie działania prewencyjne i uświadamiające. To także podnoszenie bezpieczeństwa na drogach. Jednym z takich widocznych efektów dbania o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Gnieźnieńskiego jest sygnalizacja świetlna w Szczytnikach Duchownych, która dziś zostaje oficjalnie przekazana do użytku. Sygnalizacja zamontowana jest przy szkole – chcemy bowiem jeszcze bardziej dbać o najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jest to nowoczesny system wyposażony w radar pomiaru prędkości. Oznacza to, że w przypadku zbyt szybkiego poruszania się nadjeżdżającego pojazdu zostanie on automatycznie zatrzymany poprzez włączenie czerwonego światła. Zależy nam, aby zwłaszcza w obszarze szkół bezpieczeństwo było jak największe, a kierowcy wyrabiali w sobie nawyk zdejmowania nogi z gazu.

Jest to jeden z kilku takich projektów – podobny system wkrótce zostanie oddany do użytku w Niechanowie. Sygnalizacja została wykonana ze środków Powiatu Gnieźnieńskiego w wysokości blisko 50 tyś. złotych przy wsparciu Gminy Gniezno, która zleciła przygotowanie dokumentacji. Cały system wykonany jest prawidłowo i spełnia swoje funkcje, o czym zapewnia Powiatowy Zarząd Dróg.

Oddajemy dziś do użytku kolejne narzędzie, które ma poprawiać bezpieczeństwo mieszkańców naszego Powiatu – mówi Robert Andrzejewski, Wicestarosta Gnieźnieński. – Jednym z problemów, z którymi na co dzień musi mierzyć się policja jest nieprzestrzeganie prędkości przez kierowców. Dlatego przypominanie, że w obszarach zabudowanych należy zachować szczególną ostrożność jest jednym z naszych priorytetów. Mamy tu obszar newralgiczny – szkołę, wokół której kumuluje się ruch. Chcemy, aby zarówno uczniowie, jak i rodzice czuli się w tym miejscu jak najbardziej bezpiecznie, stąd decyzja o zamontowaniu sygnalizacji z radarowym pomiarem prędkości. Jestem przekonany, że poprawi to bezpieczeństwo najmłodszych oraz dostarczy komfortu rodzicom, którzy nie będą musieli już więcej zamartwiać się, czy ich dziecko jest bezpieczne w okolicy szkoły. Ze swojej strony dokonaliśmy wszelkich starań, aby zamontowany system świateł był jak najbardziej funkcjonalny, działał niezawodnie i wpływał na bezpieczeństwo. – kończy Robert Andrzejewski.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki