BIPWtorek, 06.6.2023

Wyróżnienie dla Powiatu na Targach w Warszawie

Powiat Gnieźnieński był obecny na targach warszawskich po raz trzeci. W tym roku po raz pierwszy Powiat promował się na własnym specjalnie przygotowanym stoisku imitującym stylem chatę biskupińską. Innego typu nowością był udział na powiatowym stoisku zaprzyjaźnionego niemieckiego Powiatu Teltow-Fläming. Partnerzy zza Odry promowali przede wszystkim największą w Europie trasę turystyczną dla rolkarzy.

Stoisko wykonały Warsztaty Szkolne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie.

„Homo Turisticus” jest już drugim wyróżnieniem targowym, które otrzymał Powiat Gnieźnieński. W roku 2002 r. Powiat otrzymał nagrodę publiczności Złoty Hit POLAGRY 2002. Nagroda została przyznana za profesjonalną obsługę stoiska na Targach Polagra – Farm w Poznaniu, różnorodność oferowanych produktów oraz za godne kreowanie marki Powiatu Gnieźnieńskiego.

Celem warszawskich targów turystycznych było zaprezentowanie oferty turystycznej polskich i zagranicznych biur podróży, tour-operatorów, hoteli, przewoźników itp.., oraz całych regionów i państw. Jest to miejsce spotkań profesjonalistów z branży turystycznej, wśród których znajdują się przedstawiciele rządowych organizacji promocji turystyki, narodowych związków biur podróży, organizatorów turystyki biznesowej, tour-operatorów, agentów poszczególnych regionów i hoteli. Targi T&T Warsaw należą do największych tego typu imprez targowych w kraju i w Europie. W roku 2004 na powierzchni 10.000 m2 wystawia się 450 wystawców z kraju i z ponad 50 krajów świata.

Tegorocznym Krajem Partnerskim Targów TT Warsaw są Węgry. Tradycyjnie targi urozmaicają branżowe imprezy towarzyszące: konferencje, seminaria i konkursy.

Honorowy patronat na Targami TT Warsaw Tour & Travel 2004 objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski, zaś Patronat Merytoryczny nad imprezą przyjął Minister Gospodarki i Pracy Jerzy Hausner.

Przypomnijmy, Powiat Gnieźnieński jest obecny na największych targach turystycznych w kraju i za granicą. Do najbardziej prestiżowych i najczęściej odwiedzanych należą targi w Berlinie (marzec), Warszawie (wrzesień) i Poznaniu (październik). Odwiedzający stoisko Powiatu Gnieźnieńskiego mogą liczyć na profesjonalną informację turystyczną przekazywaną zarówno ustnie, jak i poprzez szeroką ofertę wydawnictw i folderów w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Hasłem promocyjnym Powiatu Gnieźnieńskiego jest „dobre miejsce, królewska tradycja” nawiązujące do czasów odległych jak i teraźniejszych. Ważnym elementem promocji Ziemi Gnieźnieńskiej jest również promocja całego Szlaku Piastowskiego.
Agnieszka Rzempała-Chmielewska

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki