BIPŚroda, 31.5.2023

Finał Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w Turystycznych Rajdach Samochodowych o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego 2012

Finał Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w Turystycznych Rajdach Samochodowych o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego 2012
Była to już niestety ostatnia w tym roku impreza zorganizowana przez Delegaturę AW Gniezno w ramach cyklu „Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w turystycznych rajdach samochodowych o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego w 2012 roku”.

Zgodnie z itinererem tym razem załogi pokonywały trasę z Kłecka przez Karniszewo, Mieleszyn, Łopienno, Przysiekę, Popowo Podleśne, Kowalewo i Rzym do Mielna, a meta rajdu znajdowała się na parkingu w lesie obok zajazdu „Drogorad”. Gośćmi honorowymi imprezy byli: Prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle, Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, Wójt Gminy Mieleszyn Janusz Kamiński, Kierownik Filii POL-CAR w Gnieźnie Aleksander Puchalski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku Zbigniew Bubacz.

Załogi podczas przejazdu trasy rozwiązywały test BRD, odnotowywały punkty kontroli przejazdu, odpowiadały na przygotowane przez organizatorów imprezy pytania dotyczące spotykanych obiektów, wykonywały próby samochodowe i zręcznościowe.

Po zsumowaniu wyników okazało się, że w klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajęli Robert i Joanna Puk, II miejsce przypadło załodze Wojciech i Henryka Puk, a III miejsce zajęli Maciej i Katarzyna Małeccy.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył Zespół Delegatury AW w Gnieźnie, który tworzyły załogi : Joanna i Robert Puk, Henryka i Wojciech Puk oraz Krystyna i Wojciech Plucińscy. II miejsce zajął zespół „Ubezpieczeniowców”: Katarzyna i Maciej Małeccy, Sławomir Uściłowski i Anna Forman oraz Bartosz Pożegowiak i Grzegorz Słomowicz. III miejsce przypadło załogom tworzącym Zespół Gmin Powiatu Gnieźnieńskiego w składzie : Beata i Grzegorz Rossa reprezentujący Gminę Mieleszyn, Artur i Kacper Zybała z Gminy Niechanowo oraz Teresa Skrzypczak i Ewa Bzowa reprezentujące Gminę Gniezno. Puchary zwycięzcom w obu tych klasyfikacjach ufundował i wręczył Wójt Gminy Mieleszyn Janusz Kamiński. Załoga, która zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej otrzymała z rąk Kierownika Filii POL-CAR w Gnieźnie Aleksandra Puchalskiego certyfikat upoważniający do bezpłatnego skorzystania w czasie wybranego przez siebie weekendu z samochodu POL-CARu. Wszystkie załogi biorące udział w rajdzie otrzymały upominki od organizatora imprezy. Ponadto puchary AW otrzymały: kierowca Teresa Skrzypczak i pilot Ewa Bzowa, jako najlepsza załoga kobieca oraz Beata Rossa, która uzyskała najlepszy wynik w klasyfikacji pilotów.

Po podsumowaniu całego cyklu imprez, w klasyfikacji indywidualnej tytuł Mistrza Powiatu Gnieźnieńskiego w Turystycznych Rajdach Samochodowych w 2012 roku zdobyła załoga Maciej i Katarzyna Małeccy, Wicemistrzami zostali Artur i Kacper Zybała, a III miejsce przypadło Grzegorzowi i Beacie Rossa. W klasyfikacji zespołowej tytuł Mistrza Powiatu Gnieźnieńskiego wywalczyły drużyny Gmin Powiatu Gnieźnieńskiego, które tworzyły załogi reprezentujące Gminę Mieleszyn, Gminę Niechanowo i Gminę Gniezno. I Wicemistrzem został zespół Delegatury AW w Gnieźnie, a II Wicemistrzem zespół „Ubezpieczeniowców”. Puchary ufundowane dla zwycięzców w tych kategoriach przez Starostwo Powiatowe, wręczył zwycięzcom Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak.

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu poszczególnych rajdów w ramach całego cyklu, a szczególnie Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie, władzom samorządowym gmin: Gniezno, Niechanowo, Witkowo, Łubowo, Kłecko i Mieleszyn oraz firmom : POL-CAR Filia w Gnieźnie, EKO-INSBUD Piotr Kaczmarek , „SAVITOR” – producent słodyczy z Gniezna oraz Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Magdalena Jesiołowska.

Opracowanie tekstu: KD
Zdjęcia foto: AL

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki