BIPŚroda, 07.6.2023

Powiat Gnieźnieński miejscem wyjazdowego Posiedzenia Zarządu Konwentu Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina

Powiat Gnieźnieński miejscem wyjazdowego Posiedzenia Zarządu Konwentu Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina
Określono także potencjalne możliwości uzyskania zewnętrznych środków finansowych na zadania realizowane przez Konwent. Wśród przybyłych na Posiedzenie gości obecni byli między innymi: Członkowie Zarządu Konwentu wraz z Prezesem Zarządu - Starostą Drawskim Stanisławem Cybulą, I Sekretarz Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Oleksandr Borysenko, Konsul Honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej, Konsul Honorowy Ukrainy w Poznaniu Witold Horowski, Prezes Zarządu Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionej z powiatem jednostki samorządu terytorialnego z Ukrainy - deputowani Rady Miasta Browary oraz Obwodu Kijowskiego: Mykola Zahumennyi i Tetiana Zahumenna.

W trakcie spotkania omówiono również rezultaty realizowanego przez Konwent projektu pn. „Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży – dobre praktyki na rzecz demokracji w środowisku lokalnym”, którego uczestnicy, w tym przypadku z partnerskiego Rejonu Humańskiego, gościli w Powiecie Gnieźnieńskim w dniach 11-16 września.

Na zakończenie spotkania w Gnieźnie, zaproszeni goście zostali przyjęci na audiencji u Prymasa Polski Abp Józefa Kowalczyka, gdzie na ręce Prymasa złożono okolicznościowe podziękowania za wsparcie Konwentu w dążeniu do powołania do życia polsko-ukraińskiej współpracy młodzieży.

Warto przypomnieć, że Konwent Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina (dawniej Konwent Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej współpracujących z samorządami Republiki Ukrainy) z siedzibą w Szczecinie, został powołany do życia decyzją Sądu Rejonowego w Szczecinie dnia 12 stycznia 2011 roku.

Obecny skład Zarządu Konwentu tworzą:
 • Prezes Zarządu Konwentu - Stanisław Cybula (Starosta Drawski),
 • Wiceprezes Zarządu - Edmund Stachowicz (Prezydent Miasta Starogard Gdański),
 • Wiceprezes Zarządu - Piotr Krzystek (Prezydent Miasta Szczecin),
 • Wiceprezes Zarządu - Robert Choma (Prezydent Miasta Przemyśl),
 • Sekretarz Zarządu – Krzysztof Frankenstein (Burmistrz Sławna),
 • Skarbnik Zarządu – Tomasz Hynda (Starosta Białogardzki),
 • Członkowie Zarządu - Adam Fedorowicz (Burmistrz Gminy Chojna),
 • Andrzej Kaszubski (Wójt Gminy Kobylanka),
 • Andrzej Krzysztofiak (Burmistrz Kwidzyna),
 • Dariusz Pilak – (Starosta Gnieźnieński).


  drukuj:
  udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki