BIPNiedziela, 11.6.2023

Starostowie XIII Dożynek Powiatowo-Gminnych wybrani

Starostowie XIII Dożynek Powiatowo-Gminnych wybrani
W minioną środę, 8 sierpnia Starosta wraz z burmistrzem Gminy i Miasta Witkowo Krzysztofem Szkudlarkiem odwiedził gospodarstwo rolne Tomasza Szeszyckiego w Witkówku, natomiast dziś, wraz z Panią burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Danutą Grychowską gościł we wsi Brzózki, gdzie znajduje się gospodarstwo prowadzone przez Marię Smelkowską.

Małgorzata i Tomasz Szeszyccy działalność rolniczą prowadzą w Witkówku od 1988 roku. Od 2006 roku powierzchnia gospodarstwa wynosi ponad 140,89 ha, w tym 135,5 ha użytków rolnych, daje to ponad 230 ha przeliczeniowe. W gospodarstwie prowadzona jest tylko produkcja roślinna. Uprawia się: pszenicę, rzepak, kukurydzę, buraki cukrowe, kminek oraz trawy nasienne (wiechlina łąkowa). Od 2011 roku rolnicy uczestniczą w programie rolno-środowiskowym (pakiet rolnictwo zrównoważone, wariant zrównoważony system gospodarowania). Państwo Szeszyccy skorzystali także z funduszy unijnych : SAPARD, SPO i PROW na zmodernizowanie oraz uzupełnienie parku maszynowego. Ich dodatkową działalnością jest produkcja brykietów z trocin.

Natomiast Pani Maria Smelkowska wraz z mężem Henrykiem prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne w miejscowości Brzózki k. Czerniejewa, o powierzchni 37,79 ha. Gospodarstwo, w którym uprawia się ziemniaki przemysłowe, zboże i kukurydzę osiąga wysokie plony.

Wizyta przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz włodarzy poszczególnych gmin jest jednym z elementów przygotowań do zbliżającego się „święta planów”. – Poprzez odwiedziny u gospodarzy tegorocznych dożynek, pragnę serdecznie zaprosić wszystkich mieszańców naszego regionu, mając na uwadze szczególnie rolników na uroczystość XII Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędą się w niedzielę 2 września w Witkowie – podsumował wizytację Starosta Dariusz Pilak.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki