BIPNiedziela, 04.6.2023

Nasze rady na odpady

Nasze rady na odpady
Uczestników warsztatów powitała Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego – Alina Kujawska – Matanda podkreślając jak ważna jest segregacja odpadów i działania na rzecz ochrony środowiska oraz składając życzenia z okazji Dnia Dziecka. Warsztaty, w których brało udział ok. 200 uczestników składały się z 6 części: teorii połączonej z praktyką.

Na warsztatach dzieci dowiedziały się jak ekologicznie segregować odpady, co to jest recykling i jak powinni dbać o przyrodę. Ponadto zaprezentowany został film, w którym główny bohater pokazał jaka jest droga segregowanych odpadów z kosza na śmieci do ponownego ich wykorzystania.

Dzieci miały również okazję wykazać się znajomością nt. zasad gospodarki odpadami rozwiązując Eko – krzyżówkę, Eko-quiz i poznać 10 sposobów na to jak można samemu chronić środowisko.

Podczas praktycznego pokazu uczestnicy dowiedzieli się dlaczego zgniatanie butelek przed wrzuceniem ich do pojemnika jest konieczne.

Z całą pewnością można stwierdzić, że ekologiczne warsztaty nie tylko dostarczyły sporej porcji wiedzy z zakresu selektywnej zbiórki odpadów, ale także dużo uśmiechu i radości na twarzach najmłodszych, bo poprzez zabawę, również można się uczyć.

Spotkanie realizowane było w ramach przedsięwzięcia pn. „Podnoszenie świadomości proekologicznej mieszkańców oraz propagowanie i realizacja zasad zrównoważonego rozwoju poprzez konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną” i dofinansowywane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki