BIPNiedziela, 04.6.2023

Sprzątanie świata

Sprzątanie świata
W wiosennej edycji w dniu 18.05.2012 r. wzięło udział około 250 uczniów z 8 placówek oświatowych I LO, II LO, III LO, ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 3, ZSP nr 4, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i sprzątali Las Miejski. W sumie udało się zebrać ok. 2 ton odpadów.

Uroczyste podsumowanie akcji odbyło się w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Rekreacji „Poligon”. Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak podziękował młodzieży za trud i zaangażowanie włożone w posprzątanie lasu, a Nadleśnictwu Gniezno za pomoc i współpracę w zorganizowaniu akcji.

Podczas słonecznej pogody, przy grochówce i kiełbasie z ogniska wszyscy mogli się cieszyć czystością leśnego ekosystemu. Mając na uwadze potrzebę propagowania edukacji ekologicznej i duże zainteresowanie akcją wśród młodzieży organizatorzy już dzisiaj zachęcają do wzięcia udziału w jesiennej edycji.

Spotkanie realizowane było w ramach przedsięwzięcia pn. „Podnoszenie świadomości proekologicznej mieszkańców oraz propagowanie i realizacja zasad zrównoważonego rozwoju poprzez konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną”, dofinansowywane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki