BIPPoniedziałek, 02.8.2021

Z radiem w życie

 Z radiem w życie
Uczniowie z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego im. Ks. Jana Twardowskiego w Szczytnikach Duchownych mogą sprawdzić i podszkolić soje umiejętności dziennikarskie. Ruszył projekt zatytułowany „Z radiem w życie”, który realizowany jest w ramach programu „Równać szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. W szkoleniu uczestniczy 12 osób. W jego ramach zaplanowano zajęcia teoretyczne i warsztatowe w Radiu Gniezno, a także zajęcia z dykcji i emisji głosu w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

Szkolenie obejmuje zarówno redagowanie informacji radiowych, przygotowywanie serwisów informacyjnych, reportaży, a także prowadzenie programu i naukę montażu.
Uczniowie pod okiem dziennikarza przygotowywać będą krótkie audycje radiowe, wywiady i sondy uliczne. Zwieńczeniem szkolenia będzie emisja na antenie Radia Gniezno audycji samodzielnie przygotowanej przez kursantów. W ramach projektu w szkole w Szczytnikach Duchownych zainstalowany zostanie radiowęzeł, a nabyte podczas szkolenia umiejętności uczniowie wykorzystają do jego prowadzenia.

Wszystkie działania i postępy uczniów będą dokumentowane poprzez robienie zdjęć oraz filmów video.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych