BIPŚroda, 07.6.2023

Powiat Gniezno diamentami stoi

Dwie firmy meblarskie z terenu Gminy Łubowo drugi raz z rzędu zdobyły ogólnopolską nagrodę za swoje innowacyjne produkty. Konkurs Diament Meblarstwa organizowany jest od 2006 r. i nagradza produkty charakteryzujące się wyjątkowością pod względem wzornictwa, technologii, innowacyjności czy funkcjonalności.

W tegorocznej edycji Diament Meblarstwa 2022 trafił do spółek Complet Chmielewscy z Myślęcina oraz Bovelli Bedding z Fałkowa, których produkty są przedmiotem eksportu na wielu rynkach zagranicznych. Nagrodzone produkty to:

•    sofa Elza marki produktowej COMPLET FURNITURE® – kategoria konkursowa: strefa publiczna / klasa premium

•    łóżko kontynentalne switchIT marki produktowej VICINO® – kategoria konkursowa: strefa snu / klasa standard

Sofa Elza to ciekawe połączenie kontrastów, przenikanie się organicznych i geometrycznych kształtów. Elza to nawiązanie do prostych form, łączy w sobie wartości funkcjonalne i estetyczne zapewniając tym samym równowagę użytkową. Cechą wyróżniającą mebel jest siła detali. Autorką projektu jest Małgorzata Petelicka, właścicielka pracowni projektowej Industrial Design. Adaptacji produkcyjnej dokonali Dawid Dzwonkowski, student Katedry Mebla Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Miłosz Stasiak, student Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Łóżko kontynentalne switchIT to propozycja sypialni, której główną ideą jest społeczna odpowiedzialność mająca na celu minimalizację odpadów tekstylnych. Pokrowiec meblowy został uszyty z pasów tkanin poprodukcyjnych, a sama tkanina pochodzi z recyklingu. Łóżko posiada wiele funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających przechowywanie różnych drobiazgów.

Wręczenie statuetek Diament Meblarstwa odbyło się w Warszawie w dniu 6 grudnia podczas uroczystej gali, która została zorganizowana przez wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES.meble.pl” oraz Grupę Meble.pl S.A.

Warto przy okazji przypomnieć, że Wielkopolska jest liderem produkcji mebli w Polsce. Co 3 mebel i materac produkowany w naszym kraju pochodzi z Wielkopolski. Nie dziwi więc, że wnętrza przyszłości to jedna z sześciu inteligentnych specjalizacji naszego regionu.

Więcej na temat tegorocznej edycji konkursu można znaleźć na http://www.diamentmeblarstwa.pl.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki