BIPPiątek, 02.6.2023

Targi turystyczne w Poznaniu

Targi turystyczne w Poznaniu
W targach udział wzięli  przedstawiciele polskich regionów, gmin, miast, narodowe ośrodki promocji turystycznej, biura podróży, touroperatorzy, gestorzy bazy noclegowej, przewoźnicy, firmy świadczące usługi dla turystyki, wydawnictwa i portale internetowe. Do Poznania zawitali goście z odległych zakątków świata jak Japonia czy Indii, ale także ze zdecydowanie mniej egzotycznych krajów, np. Słowacji, Czech i Rosji. Szczególnym uczestnikiem było natomiast Królestwo Maroka, które zostało partnerem tegorocznej imprezy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich poprzednich edycji, tak i Tour Salon 2011 obfitował w wiele wydarzeń dodatkowych- konferencji, seminariów branżowych, warsztatów itp. Drugiego dnia imprezy, gościem specjalnym był Wojciech Cejrowski- podróżnik, dziennikarz i satyryk, znany obecnie przede wszystkim z emitowanego na antenie TVP 2 programu „Boso przez świat”. Ten jeden z najbardziej znanych polskich globtroterów wzbudził ogromne zainteresowanie wśród ludzi swoim występem, w którym opowiadał niesamowite historie z najdalszych krańców świata.

W tym roku wspólne stoisko Miasta Gniezna, Starostwa Powiatowego oraz Organizacji „Szlak Piastowski”, odwiedzało wielu turystów z różnych stron Polski. Głównym elementem przyciągającym uwagę zwiedzających była postać odziana w królewski płaszcz i koronę- atrybuty wykorzystywane przy okazji dekoracji zwycięzców kolejnych edycji turnieju żużlowego „O Koronę Bolesława Chrobrego”. Być może właśnie ten „królewski klimat”, spowodował, że podobnie jak co roku, ogromnym zainteresowaniem cieszył się Szlak Piastowski wraz ze swoimi wszystkimi atrakcjami. Nie zabrakło również turystów rozmiłowanych w turystyce aktywnej, poszukujących materiałów informacyjnych dotyczących szlaków rowerowych i pieszych w powiecie.

Tym samym pomyślne udało zakończyć się sezon targowy w 2011 roku.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki