BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie uroczyście otwarte

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie uroczyście otwarte
Oficjalne otwarcie urzędu poprzedziła modlitwa oraz poświęcenie budynku przez Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka. W wydarzeniu udział wzięli także m.in. parlamentarzyści, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu gnieźnieńskiego, władze miasta Gniezna oraz przedstawiciele, zarówno Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, jak i Rady Miasta Gniezna, a także starosta powiatu słupeckiego – Mariusz Roga. Do udziału w uroczystości zaproszono również Teresę Marciniak – żonę zmarłego tragicznie, pierwszego starosty gnieźnieńskiego Jacka Marciniaka. Nie mogło na niej zabraknąć również osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie prac budowalnych, firmy „Rebud” z Mogilna - wykonawców rozbudowy starostwa.

Jestem dumny, że mogę dzisiaj dokonać symbolicznego otwarcia tego obiektu. Chciałbym podkreślić, że to miejsce, ten budynek jest odzwierciedleniem pewnej ciągłości władzy, ale także znakiem ciągłego wysiłku, aby dobrze służyć mieszkańcom. Istnienie takich jednostek jak Starostwo Powiatowe nie miałoby sensu bez trwałego rozwoju. Budowla, przed którą teraz stoimy jest tego najlepszym symbolem – powiedział Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, oficjalnie otwierając nową siedzibę starostwa. - Chciałbym w pierwszej kolejności podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego dzieła. Szczególnie słowa kieruję do pana Krzysztofa Ostrowskiego, starosty minionej kadencji. Wspólnie będąc w poprzednim Zarządzie zdecydowaliśmy, że już czas uczynić ten budynek bardziej dostępnym dla mieszkańców i dziś mogę powiedzieć - udało się. Dziękuję poprzedniemu zarządowi za zaangażowanie i nowemu zarządowi Powiatu Gnieźnieńskiego za dążenie do zakończenia tej inwestycji. Starostwo to jednak nie tylko mury. Mamy również dynamicznie rozwijający się zespół urzędników, którzy dążą do tego, aby codziennie przekazywać jak najbardziej rzetelne i praktyczne informacje. Jesteśmy urzędem otwartym. Symbolizują to przejrzyste, szklane pomieszczenia. Chcemy, aby nasz praca była widoczna i wydajna – podkreślił starosta. 

Krótką część oficjalną uświetnił występ gnieźnieńskiego chóru „Metrum”. Następnie zaproszeni goście oraz wszyscy zebrani udali się do wnętrza urzędu, by go zwiedzić. Zaprezentowano m.in. Wydział Komunikacji, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Biuro Rady Powiatu i gabinety Starostów. Można było również zajrzeć do nowej Sali Sesyjnej, w której jeszcze w październiku odbędzie się kolejna sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Nie mniej atrakcji przygotowano na zewnątrz budynku, gdzie swój sprzęt prezentowała m.in. straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe. Można było także zapoznać się z pracą Powiatowego Urzędu Pracy, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, działalnością funkcjonujących na terenie powiatu organizacji pozarządowych, czy klubów sportowych. Dla mieszkańców przygotowano bezpłatny poczęstunek - Sieć Hoteli Pietrak serwowała „plendze”, zwycięską potrawę Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej. Natomiast uczniowie szkoły gastronomicznej zadbali o gorącą kawę i herbatę dla zgromadzonych.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki