BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Biznesowa promocja powiatu na Expo Real 2011

Biznesowa promocja powiatu na Expo Real 2011
Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego możliwe było wystawienie ofert terenów inwestycyjnych z powiatu. Targi odbywały się w dniach 4 – 6 października 2011 roku. Wyjazd organizowany był w  ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet I Konkurencyjność przedsiębiorstw, Działanie 1.5 Promocja regionalnej gospodarki, projekt kluczowy „Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce”.

Oprócz naszego powiatu na stoisku Wielkopolski wystawiały się: Miasta Poznań, Śrem, Konin, Jarocin, Gmina Stare Miasto, Powiat Szamotuły, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski oraz Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska.

Na Expo Real 2011 wystawiało się 1.610 podmiotów z 34 krajów. Tegoroczne targi odwiedziło 37.000 osób, z czego 19.000 stanowili uczestnicy z branży i 18.000 byli to przedstawiciele wystawiających przedsiębiorstw. Osoby odwiedzające pochodziły w głównej mierze z Niemiec. Warto zauważyć, że zwiedzający pochodzili z 72 różnych krajów, a w pierwszej dziesiątce krajów pochodzenia dla odwiedzających były w dalszej kolejności - Wielka Brytania, Holandia, Austria, Szwajcaria, Francja, Polska, USA, Czech, Rosji Federacja i Luksemburgu. 

Celem wyjazdu było stworzenie możliwości nawiązania przez jednostki samorządu terytorialnego bezpośredniego kontaktu z inwestorami i zwiększenie ich zdolności promocyjnych.

Nasi przedstawiciele w osobach Juliusza Trojanowskiego i Radosława Gaca przeprowadzili szereg biznesowych rozmów. Na szczególną uwagę zasługują trzy tematy. Pierwszy dotyczył budowy hotelu sieciowego w Gnieźnie przez francuską firmę oferującą docelową cenę trzyosobowego pokoju w granicach 120,00 zł. Kolejne spotkanie odbyło się z przedstawicielem funduszu inwestycyjno kapitałowego i dotyczyło ulokowania środków finansowych w przedsięwzięcia deweloperskie na terenie naszego miasta. Kolejna bardzo ważna rozmowa to kontynuacja rozmów z austriacką firmą na temat budowy wielopoziomowego parkingu w Gnieźnie.


"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego"

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki