BIPNiedziela, 04.6.2023

Ukraińscy samorządowcy w Powiecie Gnieźnieńskim

Ukraińscy samorządowcy w Powiecie Gnieźnieńskim
Na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu, udział w konferencji wzięli przedstawiciele partnerskich jednostek samorządu terytorialnego Ukrainy współpracujących z Powiatem Gnieźnieńskim: miasta Browary – pani Larysa Vynogradova – zastępca Mera miasta Browary i pani Kvasha Liubov - dyrektor Centrum Usług Socjalnych w mieście Browary. Rejon Humański reprezentowali: pan Sergyi Rogalskyi - zastępca szefa Lokalnej Administracji Rejonu Humańskiego oraz pani Oksana Suprunets - naczelnik Wydziału Oświaty Lokalnej Administracji Rejonu Humańskiego.

Uczestnictwo w konferencji było dla ukraińskich gości doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w dziedzinie migracji zarobkowych i ich wpływu na kształtowanie się osobowości dziecka. W trakcie dwudniowego spotkania przybliżono także uwarunkowania prawne dotyczące wsparcia instytucjonalnego rodzin dotkniętych problemem tzw. „eurosieroctwa”. Szczególnym zainteresowaniem, obok wystąpienia pani Oksany Surprunets, cieszył się referat pani Larysy Vynogradovej ilustrujący problem migracji zarobkowej na Ukrainie, widziany z perspektywy jej mieszkańców.

W trakcie swojego pobytu w Polsce przedstawiciele ukraińskich samorządów mieli także okazję do zwiedzenia poznańskiego rynku, a także wizyty w nowym budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Spotkanie z przedstawicielami Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego przebiegło w przyjacielskiej atmosferze i przyczyniło się do umocnienia więzi łączących miasto Browary, Rejon Humański i Powiat Gnieźnieński.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki