BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Starosta uroczyście otworzył stadion na Ukrainie

Starosta uroczyście otworzył stadion na Ukrainie
Warto przypomnieć, że podczas referendum, które odbyło się 1 grudnia 1991 r., ideę niezależności podtrzymało ponad 90% obywateli odrodzonego państwa ukraińskiego. Dzień później Polska jako pierwsza uznała suwerenność Ukrainy.

Przebywająca na oficjalnej wizycie w Rejonie Humańskim polska delegacja (Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, Zdzisław Kujawa – Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego i Radny Powiatu Gnieźnieńskiego Radosław Sobkowiak) wzięła udział w uroczystych obchodach tego wyjątkowego święta. Jednym z ważniejszych wydarzeń wczorajszego dnia było oficjalne otwarcie stadionu powiatowego w miejscowości Pałonka, którego wraz z przedstawicielami władz lokalnych dokonał Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak.

Warto zaznaczyć, że bliskie stosunki obu narodów w ostatnich latach zacieśniły się jeszcze bardziej. Jak podkreślają przedstawiciele Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej: „Rzeczpospolita Polska jest strategicznym partnerem Ukrainy; państwem, któremu Ukraina zawdzięcza niezmienne poparcie w jej suwerenności i niepodległości, europejskich i euroatlantyckich dążeniach. Nasza współpraca nigdy wcześniej nie była na tak wysokim poziomie. Umocnienie współpracy dwustronnej jest priorytetowym celem Rządów Ukrainy i Polski. Nie tylko wysoki poziom politycznego dialogu charakteryzuje stan dwustronnych stosunków Ukrainy i Polski. Polska jest dla Ukrainy ważnym partnerem politycznym i handlowo-ekonomicznym. Polska jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartym wśród krajów świata partnerem handlowym Ukrainy.

Ważną sferą, w której nasze państwa łączą swoje siły, jest przygotowanie i organizacja finałów Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO -2012.”

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki