BIPWtorek, 06.6.2023

Dożynki Gminne w Łubowie

Dożynki Gminne w Łubowie
Obchody rozpoczęła uroczysta msza św., odprawiona przy drewnianym kościele na obszarze Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach, której przewodniczył ks. proboszcz Adam Sypniewski. Zgodnie z tradycją, po mszy nastąpił przemarsz korowodu z wieńcami, któremu przewodzili starostowie tegorocznych dożynek w Gminie Łubowo: Dominika Chuda z Woźnik i Zbigniew Woźniak z Siemianowa. Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych oraz zespół „Wiwaty” poprowadziły część obrzędową uroczystości, którą zwieńczył zwyczaj dzielenia się chlebem ze zgromadzonymi. Zadanie to podjął Wójt Gminy Łubowo, Andrzej Łozowski.

Wśród zaproszonych gości był Starosta Gnieźnieński - Dariusz Pilak, który w podziękowaniach dla rolników Gminy Łubowo zaznaczył, że trud pracy na roli wymaga ogromnego szacunku. To dzięki staraniom rolników, na naszych stołach codziennie może gościć świeży chleb.

Uroczystość ubarwił występ dzieci z zespołu tanecznego „Świerszcze” z Trzemeszna. Rozstrzygnięto też zorganizowany przez Komisję Kultury Rady Gminy Łubowo konkurs na „Najpiękniejsze zagospodarowanie posesji 2011”. Wydarzeniem wieczoru był bez wątpienia występ niezwykle popularnej w Polsce, greckiej wokalistki - „ELENI”. Obchody Dożynek 2011 zakończył pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna przy dźwiękach utworów zespołu „Mainstream”


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki