BIPSobota, 03.6.2023

Powiat dla wodniaków i motorowodniaków

Powiat dla wodniaków i motorowodniaków
Wielka Pętla jest szlakiem wodnym liczącym około 690 kilometrów, spinającym Bydgoszcz, Konin, Poznań i Gorzów Wielkopolski. Styka się ona również z Pętlą Bałtycką, umożliwiając tym samym żeglugę między Gorzowem Wielkopolskim, Szczecinem, Świnoujściem, Gdynią, Gdańskiem i Bydgoszczą. Dzięki połączeniu z Wisłą z jednej strony oraz z Odrą z drugiej strony staje się ona natomiast szlakiem wodnym, którym można dotrzeć do takich miast jak Berlin, Amsterdam, Rotterdam, Paryż, czy Wiedeń.

Inicjatorami spotkania byli Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak oraz Senator RP Piotr Gruszczyński. Wśród zaproszony gości znaleźli się przedstawiciele samorządów, prywatnych przedsiębiorców, jednostek naukowo-badawczych, a także środowisk wodniaków i motorowodniaków z czterech powiatów: gnieźnieńskiego, wągrowieckiego, obornickiego i żnińskiego.

Jako pierwsi głos zabrali Paweł Czudowski - Komandor Gnieźnieńskiego Klubu Turystyki Wodnej PTTK "Horyzont" oraz Kazimierz Mazur - Wicekomandor tego klubu, którzy zaprezentowali zgromadzonym gościom obszary wodne wpisujące się w projekt Wielkiej Pętli Wielkopolskiej na terenie powiatu gnieźnieńskiego i powiatów ościennych. Następnie Agnieszka Rzempała-Chmielewska - Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przybliżyła wszystkim zebranym tematykę klastrów i klasteringu. Kolejnymi prelegentami byli goście z Piły: Piotr Głowski - Prezydent Miasta Piły oraz Grzegorz Marciniak - Prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, którzy omówili kolejno idee leżące u podstaw powołania samorządowo-biznesowego klastra turystycznego w Pile i program działania Organizacji Turystycznej Północnej Wielkopolski "Dolina Noteci" na lata 2010-2012 oraz sposób i stopień jego realizacji.

Meritum spotkania było wystąpienie Juliusza Trojanowskiego - Prezesa Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego i Agnieszki Rzempała-Chmielewskiej - Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju. Zaprezentowali oni inicjatywę powstania powiązań kooperacyjnych dotyczących szlaku wodnego dorzecza rzeki Wełny. Pomysł ten zrodził się w związku z ogłoszonym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego naborem wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu nr 12/I/2011 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na działanie 1.6 "Rozwój sieci i kooperacji". Wniosek w ramach powyższego naboru zostanie złożony do dnia 29 lipca 2011r. przez Gnieźnieńską Agencję Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki