BIPŚroda, 07.6.2023

Soyka Kwintet +

Soyka Kwintet +
Urastający do rangi hymnu doskonale wszystkim znany utwór „Tolerancja” śpiewa się zarówno w wielkich salach koncertowych jak i przy ognisku. Soyka ma w dorobku 30 albumów w tym kilka, które osiągnęły multiplatynowe nakłady. Ma na koncie współpracę z wieloma sławami świata muzyki, liczne tytuły i nagrody. Można by wymieniać długo, jednak jeśli nie widziało się Soyki na żywo wyliczanie na nic się nie zda.

Jest jednym z tych artystów, których nie da się pomylić z żadnym innym. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny, niepowtarzalny styl. Jego charakterystyczny sposób śpiewania i wyrażania emocji sprawia, że mogą je odczuć wszyscy słuchacze wspólnie i każdy z osobna, każdy urzeczony czymś innym. Bogactwo repertuaru, w którym porusza się artysta sprawia, że można podczas koncertów usłyszeć utwory starsze ( „Tolerancja”, „Cud niepamięci”, „Absolutnie nic”, „Są na tym świecie rzeczy”, „Życie to krótki sen”), pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Cz. Miłosza, „Świat” L. Staffa, sonety W. Shakespeare’a) a także utwory, które powstały w ostatnich dwóch latach i znajdują się na albumie „Studio Wąchock” oraz „:Soyka...tylko brać. Osiecka znana i nieznana”. Na uwagę zasługują w szczególności utwory takie jak „Co dnia”, „...tylko brać” czy „Tango Warszawo”

Tym razem z zespołem o nazwie Soyka Kwintet +. Towarzyszyć mu będą syn Kuba na perkusji, Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej. Marcin Lamch na kontrabasie, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych. Kwintet + stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdzie a przekonacie się o tym osobiście.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki