BIPŚroda, 31.5.2023

Targi Turystyczne w Berlinie 2011

Targi Turystyczne w Berlinie 2011
Źródła podają, iż na tegorocznej imprezie w Berlinie gościło ok. 10 tyś wystawców z 180 krajów. Z kolei szacuje się, że zwiedzających było około 180 tyś. Rzesze egzotycznych wystawców z całego świata przyciągnęły tłumy zwiedzających. Ekspozycje z krajów azjatyckich, afrykańskich i latynoamerykańskich, cieszyły się ogromną popularnością. Polska jako partner tegorocznych targów, również stanęła na wysokości zadania, przyciągając hasłem „Move Your Imagination”. Jest to przewodnie hasło całej kampanii promocyjnej opracowanej i zrealizowanej na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej przez Platige Image. Jej autorami są Tomasz Bagiński i Marcin Kobylecki, natomiast twórcą wizualnej oprawy Jakub Jabłoński. Tym samym w hali nr. 15 można było napotkać piątkę kosmicznych animowanych stworów, które zaatakowały Berlin. Każdy z nich był odpowiednikiem litery tworzącej w całości napis POLEN. W ten sposób zerwano z tradycyjnym opatrzonym już wizerunkiem Polski, oferując coś zupełnie nowego. Elementy tradycyjne zostały na nowo przetworzone i zaprezentowane w polskim pawilonie w przygotowanych przez Platige Image animacjach. Każdy z filmów pokazywał inny aspekt polskiej turystyki, za każdym razem kładąc nacisk na niezwykłą różnorodność i kreatywność naszego kraju. Tematyka filmów krążyła od polskiej turystyki, przez kulturę, przyrodę, aktywny wypoczynek do specjalnych przygotowanych na EURO 2012 animacji w stylu „Avatara”. Każdy z filmów przygotowany został w innej stylistce od spotu reklamowego poprzez animację 2D, malarską impresję po wizualną abstrakcję.

Zwiedzających nie brakowało. Łącznie polską branżę turystyczną reprezentowało 135 wystawców. Pośród nich znajdowało się stoisko Wielkopolski przygotowane prezentujące również materiały promocyjne Powiatu Gnieźnieńskiego, Miasta Gniezna oraz OT „Szlak Piastowski”. Wspólny punkt informacji turystycznej gnieźnieńskich podmiotów, zlokalizowany był w dobrym miejscu, łatwo zauważalnym i dostępnym dla rzeszy odwiedzających targi. Dzięki czemu łatwiej można było dotrzeć do potencjalnych turystów międzynarodowych. Obok najbardziej rozpoznawalnego za granicą Szlaku Piastowskiego można było także zapoznać się z folderami informującymi o bazie noclegowo - gastronomicznej ( hotele, restauracje itp.), jak i z możliwościami aktywnego spędzania czasu w naszym regionie.

Dzięki kampanii promocyjnej „Move Your Imagination” Polska zaistniała w świadomości potencjalnego turysty jako niezwykle intrygujący kraj, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością. Tym bardziej należy oczekiwać zainteresowania w miejscu tak ważnym i istotnym dla początków państwa polskiego jak Powiat Gnieźnieński, Gniezno i Szlak Piastowski.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki