BIPSobota, 03.6.2023

20 lat Powiatu Teltow - Fläming

20 lat Powiatu Teltow - Fläming
W tracie wizyty polska delegacja - reprezentowana przez Juliusza Trojanowskiego prezesa GARG, Stefana Pokładeckiego starszego Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie oraz Sylwestra Sipa dyrektora gnieźnieńskiego Centrum Kształcenia Praktycznego - zwiedzała Centrum Edukacji i Kształcenia GmbH (ZAL) oraz uczestniczyła w konferencji poświęconej edukacji, która odbyła się w kompleksie szkół zawodowych w Ludwigsfelde. Tematem przewodnim konferencji było powiązanie kształcenia, szkolenia słuchaczy z wykorzystaniem ich wiedzy w lokalnych przedsiębiorstwach przy współudziale Agencji Rozwoju Gospodarczego (SWFG) i Urzędu Pracy.

Podczas zwiedzania nowo zakupionych terenów przez niemiecką Agencję w wielkości ok. 6 ha pod kolejną strefę gospodarczą, Prezes SWFG Herbert Vogler zapoznał przedstawicieli polskiej delegacji z planami zagospodarowania tego terenu. Wyraził również zadowolenie, iż w Powiecie Gnieźnieńskim na wzorcach zaczerpniętych z ich doświadczeń powstaje pierwsza strefa gospodarcza w gminie Czerniejewo.

Delegacja polska uczestniczyła w otwarciu Centrum Doradztwa w Blank-Mahlow, które to będzie prowadzić poradnictwo i konsultacje z mieszkańcami okolicznych gmin w celu ich ochrony przed hałasem dotyczącym przebudowywanego międzynarodowego portu lotniczego Schönefeld. Obsługą tego biura zajmować się będą pracownicy Agencji Rozwoju Gospodarczego (SWFG). Nowe Centrum Doradztwa otworzył Premier Brandenburgii Matthias Platzeck wraz ze Starostą Teltow-Fläming Peer Giesecke.

W ramach obchodów Dni Gospodarki Teltow-Fläming przyznana została doroczna nagroda gospodarcza dla najlepszego przedsiębiorstwa. W ramach rywalizacji konkurowało trzynaście przedsiębiorstw i instytucji o tę nagrodę. Ogłoszenie laureatów odbyło się w Parku Biotechnologicznym, które było punktem kulminacyjnym Tygodnia Gospodarki Powiatu Teltow-Fläming.

Wizyta delegacji z Powiatu Gnieźnieńskiego w Powiecie Teltow - Fläming związana była z wymianą doświadczeń w zakresie rozwoju potencjału gospodarczego obu powiatów oraz pogłębienia stosunków partnerskich.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki