BIPPiątek, 09.6.2023

Droga Łopienno-Charbowo zmieniła oblicze

Droga Łopienno-Charbowo zmieniła oblicze
Modernizacja tego odcinka drogi była bardzo oczekiwana przez mieszkańców gminy Mieleszyn. Zadowolony z realizacji tej inwestycji jest również starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski. – Bardzo się cieszę, że udało nam się zmodernizować tę drogę. Jestem przekonany, że wykonane prace w znaczący sposób wpłyną na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Łopienna.

Droga powiatowa nr 2147P została zmodernizowana na odcinku Łopienno – Charbowo. Łącznie przebudowano 5,775 km drogi (1,475 km w Łopiennie oraz 4,3 km między Charbowem a Dobiejewem). W ramach inwestycji na drodze położono nową nakładkę, przebudowano dwa skrzyżowania dróg, zbudowano pięć zatok autobusowych, 2320 metrów bieżących chodnika i 400 metrów ścieżek rowerowych. W Ułanowie i Łopiennie zbudowano chodniki, wjazdy do posesji, zamontowano bariery ochronne, wyremontowano odwodnienia. W Łopiennie ustanowiono pierwszy na drogach powiatowych sygnalizator świetlny z fotoradarem.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2.546.858 złotych. Na realizację tego zadania powiat gnieźnieński przeznaczył 1.097.758 złotych. Pozostałe środki zostały pozyskane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. „schetynówek” (1.249.100 złotych) oraz z dotacji udzielonych przez gminę Kłecko (150.000 złotych) i gminę Mieleszyn (50.000 złotych).

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki