BIPCzwartek, 01.6.2023

Odnawialne źródła energii – Akademia Słońca

Odnawialne źródła energii – Akademia Słońca
Spotkanie zorganizowało GTT Synergy pod patronatem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. W spotkaniu uczestniczył wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz mieszkańcy Powiatu interesujący się tematyką odnawialnych źródeł energii.

W roli prelegentów wystąpili: właściciel firmy GTT Synergy – Krzysztof Frąszczak oraz konsultant ds. Energii w specjalizacji kolektory słoneczne – Arkadiusz Stabla. Spotkanie podzielono na 4 części.

W pierwszej części przypomniano definicję pojęć i rodzajów odnawialnych źródeł energii, przedstawiono również udział OZE w produkcji energii na świecie, w Unii Europejskiej i w Polsce oraz akty prawne regulujące ich zastosowanie

Wykład przedstawiony przez Arkadiusza Stabla obejmował tematykę urządzeń, przetwarzających energię promieniowania słonecznego na ciepło. W szczegółowy sposób omówiono ich i rodzaje kolektorów słonecznych. Wyjaśniono procedurę projektowania instalacji słonecznej i koszty związane z tym przedsięwzięciem.

Trzecia część spotkania obejmowała projekcję filmu obrazującego kwestie montażu zestawów solarnych w domkach jednorodzinnych.

Krzysztof Frąszczak przedstawił możliwości dofinansowania kolektorów słonecznych, odpowiedział na pytanie co kredytują banki i kto może zostać beneficjentem oraz co obejmują koszty kwalifikacyjne. Uczestnikom spotkania przedstawiono również symulację bankową dotacji na zestaw solarny.

Atrakcją szkolenia była możliwość „dotknięcia” kolektora słonecznego.

Wtorkowe spotkanie nie tylko wzbogaciło wiedzę mieszkańców powiatu z zakresu odnawialnych źródeł energii, ale także ukazało potencjał tkwiący w słońcu.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki