BIPCzwartek, 08.6.2023

Sukcesy zawodników GKS „Orzeł” w Mistrzostwach Europy w speedrowerze

Sukcesy zawodników GKS „Orzeł” w Mistrzostwach Europy w speedrowerze
W tak silnej stawce osiągnięcia zawodników Gnieźnieńskiego Klubu Sportowego „Orzeł” należy traktować jako duży sukces.

Obszerne sprawozdanie z zawodów gnieźnieńscy speedrowerzyści złożyli podczas konferencji prasowej, która odbyła się 29 lipca, w Starostwie Powiatowym.

Prezesa GKS „Orzeł” Mariana Jóźwiaka, trenera polskiej kadry juniorów, a zarazem pracownika Gabinetu Starosty Marcina Puka, oraz zawodników podejmował członek Zarządu Powiatu, Wojciech Krawczyk oraz inspektor ds. sportu Starostwa Powiatowego, Tomasz Pokładecki.

Witając gości, dyrektor Wojciech Krawczyk złożył serdeczne gratulacje zarówno szkoleniowcom, jak i zawodnikom gnieźnieńskiego klubu: Wasz sukces cieszy nas z wielu powodów. Po pierwsze, uprawiacie dyscyplinę sportu mało jeszcze popularną, a bardzo ciekawą. Wasz sukces z pewnością zachęci innych do jej uprawiania. Po drugie, zwycięstwo w tak prestiżowej imprezie zawodników z Gniezna jest piękną promocją dla miasta i powiatu. Po trzecie wreszcie, trener kadry juniorów, pan Marcin Puk, jest pracownikiem Starostwa Powiatowego. Tym większy to dla nas zaszczyt, że obok obowiązków służbowych i rodzinnych, pan Puk z takimi sukcesami realizuje sportową pasję. Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego chętnie wspiera lokalnych sportowców, w tym również państwa klub, jeśli za tym idą jeszcze sukces sportowe, to nasza radość jest tym większa.

Prezes Marian Jóźwiak podziękował za wspieranie klubu i zaproszenie na spotkanie. Scharakteryzował również plany klubu na najbliższa przyszłość. Serdeczne gratulacje złożył na ręce działaczy i zawodników także Tomasz Pokładecki, inspektor ds. sportu w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu.

O przebiegu mistrzostw i postawie zawodników mówił trener Puk: Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i dojrzałością. Darek Bierniewicz, znakomity startowiec, potwierdził swoje niemałe możliwości i wspólnie z drużyną Polski juniorów wywalczył złoty medal mistrzostw Europy. Pozytywnie zaskoczył wszystkich Marcin Wawrzyniak, który uprawiając równolegle żużel i speedrower, potrafił się zmobilizować i wywalczył indywidualnie 9 miejsce. Należy jednak podkreślić, że Marcinowi zabrakło szczęścia w finale imprezy. Gdyby nie dość kontrowersyjne wykluczenie w jednym z wyścigów, to wielce prawdopodobne, że gnieźnianin stanąłby na podium mistrzostw. Wszyscy reprezentanci „Orła” biorący udział w mistrzostwach wykazali się ogromną ambicją i wolą walki.

O swoim udziale w zawodach opowiadali osobiście ich uczestnicy - Dariusz Bierniewicz, Grzegorz Głuchowski, Paweł Kozłowski, Marcin Wawrzyniak, Michał Nowak, Arkadiusz Szymański i Adrian Gała.

Wyrazem uznania za osiągnięte wyniki oraz w ramach podziękowania za piękną sportową promocję Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Bierniewicz i Grzegorz Głuchowski otrzymali z rąk członka Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Wojciecha Krawczyka, okolicznościowe wyróżnienia. Natomiast wszystkim zawodnikom „Orła”, którzy rywalizowali w mistrzostwach Europy, zostały wręczone drobne upominki.

Osiągnięcia zawodników Orła w mistrzostwach Europy w speedrowerze - Leszno/Zielona Góra 2010:

  • Dariusz Bierniewicz – drużynowy mistrz Europy juniorów w speedrowerze, indywidualnie 16 junior Europy
  • Grzegorz Głuchowski - drużynowy mistrz Europy seniorów w speedrowerze, indywidualnie 7 zawodnik Europy
  • Marcin Wawrzyniak – 9 junior Europy
  • Paweł Kozłowski – 15 zawodnik Europydrukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki