BIPŚroda, 07.6.2023

Jak pomóc rodzinie biologicznej?

Jak pomóc rodzinie biologicznej?
W spotkaniu, którego tematem przewodnim była pomoc społeczna, uczestniczyli ze strony powiatu wicestarosta Dariusz Pilak, członek zarządu Wojciech Krawczyk oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbieta Pilarczyk.

Dyrektor PCPR wskazała, że istnieje wiele form pomocy społecznej: - Program wizyty został podzielony na dwa bloki: praca z dziećmi pozbawionymi opieki rodzinnej oraz praca z osobami niepełnosprawnymi. Pokażemy jak pracujemy z małymi dziećmi oraz nastolatkami, które już wkrótce wkroczą w dorosłe życie. Uważamy, że dziecko umieszczone w placówce opiekuńczo-wychowawczej od najmłodszych lat należy przyzwyczajać do samodzielnego życia. Chcemy także pokazać, że w każdej z osób niepełnosprawnych jest potencjał i możliwości, które dzięki pracy terapeutów można wydobyć i rozwijać.

Zastępca mera miasta Brovary Larysa Vynogradova przyznała, że imponuje jej determinacja służb socjalnych w Polsce, których działania mają na celu zachowanie rodziny biologicznej. Wyraziła nadzieję, że zdobytą w trakcie wizyty wiedzę i doświadczenie uda się przenieść na grunt ukraiński.

Delegacja ukraińska będzie wizytować m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kłecku, Dom Pomocy Społecznej oraz Dom Dziecka w Gnieźnie, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami i Chorych Psychicznie oraz Zespół Placówek Wsparcia Rodziny Droga do Domu w Trzemesznie, Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Dominika w Mielżynie, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety w Łopiennie. Ponadto stażyści zapoznają się również z funkcjonowaniem Centrum Aktywności Społecznej LARGO oraz wezmą udział w Festiwalu Wyobraźni organizowanym przez CK eSTeDe.

Wizyty studyjne ukraińskich stażystów odbywającą się w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie projektu pn.: „Wsparcie funkcjonowania administracji samorządowej w mieście Browary i Rejonie Humańskim na Ukrainie”. Projekt jest współfinansowany w 95% (179.025,00 zł) ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu: „Pomoc Zagraniczna 2010” i w 5% z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki