BIPSobota, 03.6.2023

Giną pszczoły - stop GMO

Giną pszczoły - stop GMO
Organizmy zmodyfikowane genetycznie (w skrócie GMO od ang. Genetically Modified Organisms) lub organizmy transgeniczne to organizmy, których geny zostały celowo zmienione przez człowieka. Żywność modyfikowana genetycznie budzi wiele kontrowersji ze względu na nie do końca zbadany wpływ na człowieka oraz środowisko naturalne.

Akcja edukacyjno-informacyjna organizowana przez ICPPC - (International Coalition to Protect the Polish Countryside) Międzynarodową Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi, odbędzie się

26 kwietnia 2010 r. - godz. 11.00 – przy Centrum Kultury Scena To Dziwna - ul. Roosevelta 42 w Gnieźnie

Organizatorzy akcji zapewniają autobus wyposażony w sprzęt do wyświetlania filmów i prezentacji, w którym można będzie obejrzeć film i posłuchać wykładu na temat zagrożeń GMO. Długość spotkania to około 2 godziny.

PROGRAM:

  • „Ukryte zagrożenia w jedzeniu dla dzieci” - film dokumentalny przedstawiający szokujące fakty na temat konsekwencji spożywania żywności zawierającej GMO
  • „GMO - Genetycznie Modyfikowane Organizmy - CO W TYM ZŁEGO?” - wykład
  • prezentacja „Nasiona prawdy” - film, pytania, dyskusja.
Mobilna kampania edukacyjna ma na celu zwiększenie świadomości Polaków na temat problemu produkcji z wykorzystaniem żywności genetycznie modyfikowanej a coraz częstszymi przypadkami ginięcia pszczół. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny.

Na spotkanie przyjedzie w imieniu Koalicji Polska Wolna od GMO Nominowany Członek Rady Rolnictwa Ekologicznego przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Przewodnicząca Zarządu Głównego Ekoland, Prezes Związku św. Franciszka z Asyżu, rolnik ekologiczny - Danuta Pilarska.

~~Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy~~
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki