BIPCzwartek, 08.6.2023

Sport przez wielkie „S”

Sport przez wielkie „S”

Powiat od wielu lat wspiera sport amatorski przede wszystkim poprzez udzielanie dotacji na szkolenie w klubach dzieci i młodzieży. Od trzech lat, co z dumą podkreśla starosta Krzysztof Ostrowski, powiat dotuje również rozwój sportu kwalifikowanego. Dzisiaj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyło się spotkanie, podczas którego nastąpiło uroczyste podpisanie umów z przedstawicielami 6 klubów sportowych. Decyzją Zarządu Powiatu dotacje na realizację zadań z zakresu dofinansowania rozwoju sportu kwalifikowanego na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w 2010 roku otrzymały następujące kluby:

Lp. Klub Dyscyplina Otrzymana kwota dotacji
1. Towarzystwo Żużlowe „Start” Gniezno żużel 90.000,00 zł
2. Klub Sportowy „Mieszko” Gniezno piłka nożna 30.000,00 zł
3. MKK Gniezno koszykówka 10.000,00 zł
4. MKS Gniezno piłka ręczna 10.000,00 zł
5. Klub Sportowy Gniezno futsal 10.000,00 zł
6. UKH „Start 1954” Gniezno hokej na trawie 10.000,00 zł
Razem: 160.000,00 zł

Jak podkreślił starosta Krzysztof Ostrowski władze powiatu nie po raz pierwszy w obecnej kadencji zdecydowały się wesprzeć sport kwalifikowany. - W poprzednich kadencjach finansowaliśmy tylko sport amatorski.< W obecnej kadencji postanowiliśmy, że jest również potrzebne finansowanie sportu profesjonalnego, gdyż stwarza ono możliwości do osiągnięcia lepszych wyników przez naszych sportowców na arenach międzynarodowych. Daje to również pewien wzorzec naszej młodzieży, która aktualnie uczy się w szkołach. Pokazuje, że kariera sportowa na terenie powiatu gnieźnieńskiego jest możliwa.

Przedstawiciele klubów doceniają pomoc finansową jaką otrzymują ze strony powiatu.

Prezes TŻ Start Arkadiusz Rusiecki wskazuje, że od kilku lat współpraca ze starostwem układa się wręcz wzorowo. Zaczęła się ona w bardzo trudnym momencie, bo fatalnym sezonie 2007. Dzięki pomocy powiatu udało nam się zmienić nawierzchnię na stadionie. W kolejnym roku miały miejsce dwa niezwykłe wydarzenia. Pierwszym było sfinansowanie jednakowych kevlarów dla zawodników. Drugie to pamiętny pożar na Ukrainie. Wówczas też mogliśmy liczyć na pomoc. Od tego czasu tak naprawdę co roku pozostałe kluby troszkę zyskują, gdyż poprzez kontakt na linii TŻ Start - starostwo udało się wypracować pewną płaszczyznę, dzięki której środki finansowe wpływają regularnie, i mam nadzieję, że tak będzie jeszcze przez długi czas.

Spotkanie zakończyła dyskusja nt.: aktualnej sytuacji w klubach, planach na najbliższy sezon oraz bazy sportowej będącej w dyspozycji klubów.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki