BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Piłkarski sukces drużyny Starostwa Powiatowego

Piłkarski sukces drużyny Starostwa Powiatowego

Drużyna starostwa wystąpiła w zawodach pod wodzą starosty Krzysztofa Ostrowskiego. Dzisiaj możemy sprawdzić nasze umiejętności na tle wymagających przeciwników. Regularnie trenujemy więc myślę, że osiągniemy dobry wynik – mówił starosta. Dzisiaj mamy również możliwość integracji, lepszego poznania się, a przede wszystkim możemy aktywnie spędzić czas. Nie oznacza to wcale, że do zawodów nie podchodzimy ambicjonalnie – wprost przeciwnie. Jest to dla nas bardzo prestiżowy turniej. Nie zapominamy jednak o dobrej zabawie i rywalizacji w duchu fair-play.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, mecze trwały 2x8 minut. Już w pierwszej kolejce zagrali ze sobą faworyci turnieju – zespoły Kryminalnych i Prewencji. Drużyna Prewencji pomimo znaczącej przewagi i wypracowania licznych sytuacji podbramkowych strzeliła tylko jednego gola. Kryminalni natomiast przeprowadzili dwie skuteczne kontry, dzięki czemu wygrali mecz 2:1. Nasz zespół zaczął turniejowe zmagania od meczu przeciwko zespołowi komisariatów z Witkowa i Kłecka. Po wyrównanym początku drużyna starostwa przejęła inicjatywę i kontrolowała przebieg gry. Co ważniejsze swoją wyższość potrafiła udokumentować bramkami i wygrała mecz w stosunku 4:2.

W drugiej serii naszej drużynie przyszło się zmierzyć się z Prewencją. Po bardzo wyrównanym i stojącym na niezłym poziomie spotkaniu przegraliśmy niestety 0:2.

W trzeciej serii zaskakująco łatwo pokonaliśmy drużynę Dzielnicowych 9:0. Bardzo dobry mecz zaliczył Tomasz Pokładecki, który aż 5 razy pokonał bramkarza przeciwnej drużyny. Niespodzianką tej części turnieju było zwycięstwo Zespołu Konwojowego z Kryminalnymi 3:1.

Kolejny mecz nasz zespół rozegrał z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju – drużyną Kryminalnych. Po świetnej grze i skutecznym wykonaniu rzutów rożnych, zremisowaliśmy 2:2. Prewencja po bardzo wyrównanym pojedynku wygrała 1:0 z zespołem Referatu 2 Konwojowych.

Ostatnia kolejka nie przyniosła niespodzianek. Trzy najlepsze zespoły turnieju solidarnie wygrały swoje mecze. Starostwo pokonało po zaciętym meczu drużynę Konwojowych 3:0, Prewencja zdeklasowała Dzielnicowych 7:0 a Kryminalni w ostatnich sekundach meczu rozstrzygnęli na swoją korzyść pojedynek z zespołem komisariatów z Witkowa i Kłecka. Zawody, co zgodnie podkreślali wszyscy obserwatorzy turnieju, stały na niezłym poziomie sportowy.

W trakcie uroczystości zakończenia turnieju policjanci wręczyli byłemu komendantowi komisariatu policji w Trzemesznie Zenonowi Pieterkowi koszulkę piłkarskiej reprezentacji Polski z numerem 30. Ten sposób podziękowań był wyrazem sympatii dla emerytowanego aspiranta sztabowego oraz szacunku dla jego sportowych osiągnięć.


Wyniki turnieju:

Referat 2 Konwojowy – Dzielnicowi 8:0
Starostwo – komisariaty Witkowo-Kłecko 4:2
Kryminalni – Prewencja 2:1
Referat 2 Konwojowy – komisariaty Witkowo-Kłecko 2:3
Dzielnicowi - Kryminalni 0:5
Starostwo – Prewencja 0:2
Referat 2 Konwojowy – Kryminalni 3:1
Starostwo – Dzielnicowi 9:0
komisariaty Witkowo-Kłecko – Prewencja 0:4
Starostwo – Kryminalni 2:2
Referat 2 Konwojowy – Prewencja 0:1
komisariaty Witkowo-Kłecko – Dzielnicowi 2:4
Starostwo – Referat 2 Konwojowy 3:0
Prewencja – Dzielnicowi 7:0
Kryminalni – komisariaty Witkowo-Kłecko 1:0Klasyfikacja końcowa:

1.Prewencja - 12 pkt (bramki 15-2)
2.Starostwo Powiatowe -10 pkt. (bramki 18-6)
3.Kryminalni - 10 pkt. (bramki 11-6)
4.Referat 2 Konwojowy - 6 pkt. (bramki13-8)
5.Dzielnicowi - 3 pkt. (bramki 4-31)
6.Komisariaty Witkowo-Kłecko - 3pkt. (bramki 7-15)Nagrodami indywidualnymi zostali wyróżnieni:

Najlepszy piłkarz turnieju - Jakub Przybyliński
Król strzelców - Jakub Przybyliński (11 bramek)
Najlepszy bramkarz – Robert Tomczak

Nagrody i puchary wręczył zwycięzcom komendant powiatowy policji w Gnieźnie podinsp. Przemysław Dorniak.

Drużynę starostwa reprezentowali: kapitan - starosta Krzysztof Ostrowski, Tomasz Pokładecki, Marian Pokładecki, Adam Janusz, Tadeusz Stręk, Łukasz Pszczoła, Adrian Kierzkowski, Dawid Stachowiak i Marcin Puk.

Bramki dla starostwa strzelili: Tomasz Pokładecki 10, Adrian Kierzkowski 3, Adam Janusz i Marian Pokładecki po 2, Marcin Puk 1.

Turniej sędziowali Zdzisław i Sławomir Siudzińscy.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki